چرا پاور بانک شارژ نمی کند؟

چرا پاور بانک شارژ نمی کند؟

اطلاعات کامل در مورد اینکه چرا پاور بانک شارژ نمیکنه و علت شارژ نکردن پاور بانک ها

در دنیای مدرن استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی بسیار زیاد شده‌است. گوشی‌ها و تبلت‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. باتری گوشی‌های جدید نسبت به استفاده کاربر از دستگاه عملکرد متفاوتی دارند. هرچه بیشتر از دستگاه کار بکشید شارژ باتری زودتر خالی می‌شود. به همین منظور برای شارژ کردن گوشی احتیاج به شارژر دارید. شارژرهای همراه یا به اصطلاح پاوربانک‌ها این مشکل را تاحدودی برطرف کردند. با این وجود زمانی می‌رسد که پاوربانک به دلایل متعدد خراب می‌شود و نمی‌تواند شارژ کردن باتری دستگاه را به خوبی انجام‌دهد. دوتا از  مشکلات اصلی که در پاوربانک‌ها قابل مشاهده‌ است شارژ نکردن پاور بانک و شارژ نشدن آن‌هاست که این موضوع به دلیل مشکلات مختلف به وجود می‌آید. در ادامه به بررسی مشکلات شارژ نکردن پاوربانک‌ها خواهیم پرداخت.

علت شارژ نشدن پاوربانک ها

پس ازمدتی که از پاوربانک خود استفاده می‌کنید ممکن است دچار خرابی و نقص شود که علل مختلفی برای آن وجود دارد که به آن اشاره خواهیم‌کرد.

 • مشکل سوکت و کابل: یکی از شایع ‌ترین مشکلات خرابی پاور بانک‌ها اشکال در سیم شارژ یا سوکت USB آن‌هاست که به دلیل کشیدگی سیم و یا خم کردن بیش از حد سیم به وجود آمده است. این موضوع با تعویض سیم به راحتی قابل حل شدن بوده، اما برای این که اطمینان حاصل کنید که خرابی از سیم کابل است. در مرحله‌ اول می‌توانید سیم شارژ دیگری را به دستگاه وصل کنید، اگر شارژر عمل کرد قطعا مشکل از کابل شارژر بوده و باید تعویض شود.
 • خرابی آداپتور: اگر از سالم بودن سیم شارژر اطمینان پیدا کردید، حال نوبت آن است که از سلامت آداپتور مطمئن شوید. ممکن است بر اثر ولتاژ نامناسب که به سری شارژر وارد شده باعث خراب شدن آن شود پس باید به سرعت عوض شود تا از ایجاد مشکل در پاوربانک جلوگیری کند. نکته مهم که اغلب نادیده‌گرفته می‌شود استفاده از آداپتور مناسب با ولتاژ ورودی  و خروجی صحیح است. پس در استفاده از آداپتور های مختلف احتیاط کنید تا سبب خراب شدن پاوربانک نشود.
 • خراب شدن جای سوکت پاوربانک: اگر از درست بودن کابل و آداپتور مطمئن هستید نوبت به بررسی  کردن خروجی پاوربانک می‌رسد. ممکن است بر اثر فشار سر سوکت به خروجی پاوربانک تیغه‌های داخل آن را شکسته یا کج کرده باشید که موجب می‌شود برق به داخل پاوربانک وارد نشود. در این صورت باید دستگاه را برای تعمیر به پیش یک متخصص ببرید تا جای سوکت را برای شما تعمیر یا تعویض کند. در بعضی مواقع ممکن است که سیم شارژر فقط مقداری شل شده باشد که کافیست آن را در جایگاهش محکم کنید و به راحتی از آن استفاده کنید. اگر تمام موارد بالا را انجام داده‌اید و از صحت سیم و سوکت و... مطمئن هستید باید به بررسی باتری دستگاه بپردازید.
 • طول عمر باتری: پاوربانک‌ها مانند دیگر دستگاه‌ها طول عمری دارند و با استفاده مداوم ممکن است دچار فرسودگی شوند. پاوربانک با شارژ و دشارژ‌های پی‌در‌پی که انجام می‌دهد طبیعی است که بعد از مدتی نتواند نیاز شما به شارژکردن باتری را برطرف کند. یکی از نشانه‌هایی که می‌توان تشخیص داد که باتری دستگاه خراب شده بادکردن باتری است. زمانی که باتری باد می‌کند دیگر مشکلاتی که بالا به آن‌ها اشاره شد مد نظر نیست و قطعا مشکل از باتری است. زمانی که باتری دستگاه باد می‌کند باعث آسیب زدن به قطعات داخلی دستگاه می‌شود همچنین باعث شکستن دیواره‌های خارجی نیز می‌شود در این صورت ممکن است دستگاه به طور کامل خراب شود پس باید به سرعت آن را به یک متخصص نشان دهید.
 • تغییرات آب و هوا: نباید دستگاه پاوربانک خود را در جای خیلی گرم یا خیلی سرد قرار دهید زیرا سبب خرابی باتری می‌شود. این دستگاه ها به دما حساس هستند پس به منظور نگهداری از دستگاه وجلوگیری از خراب شدن پاوربانک نباید آن ها در معرض مستقیم نور خورشید یا سرمای شدید قرارداد.
 • ضربه دیدن: پاوربانک شارژرهای سیار هستند و می‌توان آن‌ها را به راحتی جابه‌جا و با خود حمل کرد اما این موضوع سبب می‌شود تا در هنگام حمل این دستگاه‌ها به آن‌ها آسیب وارد شود همچنین بر اثر افتادن ممکن است دستگاه ضربه دیده باشد در این صورت بهتر است دستگاه را به متخصص تعمیرات نشان دهید. زیرا به دلیل ضربه دیدن یا ریختن مایعات بر روی دستگاه از عمر آن و همچنین از میزان عملکرد دستگاه کاسته می‌شود پس باید در نگهداری از پاوربانک خود بهتر عمل کنید تا دچار نقص نشود.
 • استفاده از محصولات متفرقه و تقلبی: از خرید محصولاتی که از آن‌ها اطمینان ندارید خودداری کنید. محصولی را خریداری کنید که دارای گارانتی باشد که در صورت وجود مشکل یا نقص بتوان از آن استفاده کرد. قبل از خرید محصول حتما درباره آن تحقیقات کامل را انجام دهید و بعد محصول را خریداری کنید چراکه محصولاتی که دارای برند متعبری نیستند می‌توانند دارای نقص فنی در ساخت باشند. پس بهتر است محصولی گران‌تر ولی با گارانتی معتبر خریداری کنید، زیرا مارک‌های تقلبی و بی نام‌ و نشان در پاوربانک‌ها زیاد مشاهده می‌شود.

برای خرید پاوربانک و اطلاع از قیمت آن کلیک کنید.

علت شارژ نشدن پاور بانک شیائومی

علاوه بر موارد فوق، از اصلی‌ترین علت شارژ نشدن پاوربانک شیائومی می‌توان به ضربه خوردن و آسیب رسیدن به آن اشاره‌کرد. به دلیل داشتن بدنه‌ پلاستیکی پاوربانک‌های شیائومی بر اثر افتادن و ضربه دچار مشکل می‌شوند.

نکات شارژ پاور بانک

اگر می‌خواهید شارژر همراه شما طول عمر بیشتری داشته باشد باید نکاتی را هنگام شارژ کردن آن در نظر بگیرید:

 • پاور بانک با توجه به برخورداری از پورت USB امکان شارژ شدن توسط کامپیوتر یا لپ تاپ را دارد. ولی بهتر است با استفاده از شارژ و پریز برق آن را شارژ کنید.
 • از کابل‌ها و شارژهای غیراستاندارد و غیراورجینال به هیچ وجه استفاده نکنید؛ چراکه باعث آسیب رسیدن به دستگاه و باتری آن می‌شود.
 • حواستان به چراغ‌های LED روی دستگاه باشد. این چراغ‌ها هم نشان می‌دهند چه زمانی نیاز به شارژ مجدد وجود دارند و هم اینکه پرشدن کامل باتری را نمایش می‌دهد. بلافاصله بعد از شارژ کامل، آداپتور را از پریز برق یا کابل را از دستگاه شارژکننده جدا کنید.
 • هنگام اتصال کابل‌ها حواستان به جا زدن سوکت باشد تا مشکلی پیش نیاید.

نظرات کاربران (0 نظر)

امتیاز شما به این مطلب:
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید نظر خود را بنویسید