آموزش نصب ویدئو پروژکتور به سقف

آموزش نصب ویدئو پروژکتور به سقف

در این مقاله شما را با نحوه نصب ویدئو پروژکتور به سقف آشنا خواهیم کرد.

ویدئو پروژکتورها از جمله بهترین وسایلی هستند که تصاویر را با وضوح بهتر در ابعاد بزرگ‌تر به نمایش درمی‌آورند. از این وسیله می‌توان در مدارس، محیط‌های اداری، جلسات و ... برای اجرای فیلم‌ها، عکس‌ها و اسلایدها استفاده کرد. نصب ویدئو پروژکتور کمی سخت بوده و بهتر است آن را به یک فرد متخصص بسپارید تا درست و بدون هیچ گونه مشکلی آن را برای شما نصب کند. اما با کمی دقت و مهارت می‌توانید این کار را شما نیز انجام دهید و تصاویر و فیلم‌های خود را روی آن اجرا کنید.

نصب ویدئو پروژکتور

نحوه نصب ویدئو پروژکتور به سقف در خانه یا محل کار

در ابتدا باید در نظر بگیرید که نصب یک ویدئو پروژکتور بر روی دیوار و یا سقف امکان جابه‌جایی آن را از بین می‌برد و برای مکان‌هایی مانند اتاق‌های آموزشی و کنفرانس‌ها مناسب است که دیگر دستگاه را جابه‌جا نکنند. ‌برای نصب یک ویدئو پروژکتور باید فاصله آن را با پرده در نظر بگیریم و بعد آن را نصب کنیم. منظور این است که باید بدانیم اندازه تصویری که می‌خواهیم اجرا کنیم چه ابعادی است و بعد بر اساس آن اقدام کنیم. به عنوان مثال برای تصویر 70 اینچی که بیشتر برای محیط‌هایی مانند کلاس‌های آموزشی مدارس مناسب است پرده ابعادی در اندازه ۱.۱ در ۱.۴ متر دارد. لازم به ذکر است که بدانید در چه فاصله‌ای ویدئو پروژکتور شما می‌تواند.

تصویر 70 اینچی را نمایش دهد. به این فاصله با کمی جلو و عقب بردن ویدئو پرورکتور در حالی که روشن است پی خواهید برد.

در بیشتر مدل‌های ویدئو پروژکتورهایی که برای محیط‌های آموزشی استفاده می‌شوند، می‌توان از فاصله 3 متری تصاویر 70 اینچی را نمایش داد.

چگونگی نصب ویدئو پروژکتور بر روی دیوار

در قسمت پشتی ویدئو پروژکتورها پیچ‌هایی قرار دارند که از آنها برای اتصال استفاده می‌شود. البته می‌توان برای اتصال ویدئو پروژکتور به سقف از پایه‌های مخصوص این دستگاه استفاده کرد. این پایه‌ها را در تمام مدل‌ها می‌توان از دو سمت به سقف و همچنین به دیوار پیچ کرد و محکم نمود. اکنون برای نصب این گونه عمل کنید:

  • در ابتدا قسمت نشیمن‌گاه پایه را روی سقف پیچ کنید و پایه را برای سقف محکم کنید.
  • در مرحله بعدی پایه‌ای که به پشت ویدئو پروژکتور وصل می‌شود را به بخش اول پایه مخصوص متصل کنید. 
  • در مرحله آخر بعد از اینکه پایه و ویدئو پروژکتو را نصب کردید، می‌توانید برای کابل کشی اقدام کنید و کابل پرده و دستگاه را به هم متصل کنید.

پایه نصب سقفی ویدئو پروژکتور

تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که ویدئو پروژکتور ها را باید برعکس روی سقف متصل کنید. این موضوع باعث می‌شود که تصاویر نیز روی پرده به صورت برعکس نشان داده شوند. اصلا جای نگرانی

نیست این مشکل را به راحتی می‌توانید با مراجعه به قسمت تنظیمات دستگاه برطرف کنید و تصاویر برعکس شده را صاف کرده و از تماشای تصاویر خود لذت ببرید. 

مراحل گفته شده در این مطلب خیلی ساده است، ولی اگر فکر می‌کنید این مراحل برای شما سخت است و شاید نتوانید به درستی آنها را انجام دهید، بنابراین خودتان اقدام به نصب ویدئو پروژکتور نکنید.

اطلاع از قیمت و خرید ویدئو پروژکتور در سایت همگامان پویا

 

نظرات کاربران (0 نظر)

امتیاز شما به این مطلب:
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید نظر خود را بنویسید