راهنمای خرید اسپیکر بلوتوث در سال 2020

راهنمای خرید اسپیکر بلوتوث در سال 2020

از آنجا که اسپیکر همراه یک وسیله جانبی صوتی است، صدای خروجی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. این صدای خروجی اولین نکته ایست که خریداران این دستگاه باید به آن توجه کنند. تعدادی از خریداران به دنبال صداهای کوبشی بوده و تعداد دیگر به کیفیت صدا اهمیت میدهند. در هنگام خرید اسپیکر بلوتوث با صدای بلند حداکثر برد بلندگو و توان صدای خروجی اهمیت ویژهای دارد. به طور کلی کیفیت، وضوح، شدت و قدرت صدای خروجی را به عنوان فاکتورهای مهم دریاد داشته باشید. توجه کنید که در برخی مدل‌ها، بین کیفیت صدا و افزایش ولوم آن رابطه‌ای معکوس برقرار است. باید به وزن اسپیکر همراه نیز دقت کرد. به طور قطع در مدلهای قابل حمل هرچه وزن اسپیکر قابل حمل کمتر باشد انتخاب آن عاقلانه تر است. نکته دیگر توجه به باتری این دستگاه است. هرچه ظرفیت باتری بیشتر باشد مدت زمان پخش یا همان کارکرد نیز بیشتر خواهد بود. البته این موضوع الزاما به معنی افزایش مدت زمان شارژشدن باتری نیست. باتری تعدادی از اسپیکرها به فناوری‌های جدیدی مجهز اند که زمان شارژ آن ها کاهش قابل توجه ای یافته و راضی کننده است. به علاوه باید دقت شود که انرژی مورد نیاز باتری اسپیکر از چه طریقی تامین میشود.

نکته دیگری که خریداران اسپیکر باید در نظر بگیرند توجه به جنس این وسایل است. برخی از اسپیکر ها پلاستیکی هستند که حتی در صورت استفاده از پلاستیک سخت نیز با گذر زمان شکسته شده و کارایی خود را از دست میدهند. این اسپیکر ها هرچند از وزن کمتری برخوردارند اما چندان مورد استقبال کاربران و خریداران قرار نمی‌گیرند. بدنه فلزی قطعا در این زمینه مزیت محسوب میشود. قیمت اسپیکر بلوتوث ضد آب و ضد ضربه در برخی موارد کمی بالاتر از انواع معمولی آن است. اکثر این وسایل جانبی نیز با توجه به جنس متریال بکار رفته در آنها وزن قابل توجه بیشتری نسبت به همرده های خود دارند. نکته دیگر دقت به اتصال دهنده این دستگاه با دیگر وسایل الکترونیکی از جمله گوشی موبایل، تبلت یا هر دستگاه دیگر است. اتصال اسپیکر قابل حمل با دیگر وسایل الکتریکی میتواند از طریق سیم، پورت USB، شیار کارت حافظه، جک 3.5 میلی‌متری صدا، NFC، ورودیRCA ،  بلوتوث یا وایفای صورت پذیرد. در مدل هایی از این دستگاه که اتصال آنها تنها از طریق بلوتوث صورت می‌گیرد نسخه بلوتوث نیز اهمیت دارد.

راهنمای خرید اسپیکر بلوتوث در بازار

راهنمای خرید اسپیکر بلوتوث با صدای بلند

تعدادی از انواع این وسیله وجود دارند که هنگام خرید لوازم دیجیتال دقت کنید این دستگاه به صورت همزمان به دو یا چند دستگاه دیگر متصل می‌شوند. در مدل هایی که قادرند تلفن همراه یا تبلت را شارژ کنند باید یک درگاه USB به این منظور روی بدنه این دستگاه درنظر گرفته شده باشد. در تعدادی دیگر نیز ورودی کارت حافظه، پورت USB، میکروفون و رادیو در دسترس است که قطعا این امکانات مزیت محسوب میشود. در صورت تجهیز این دستگاه به میکروفون می‌توان به تماسهای دریافتی نیز پاسخ داد. البته تعدادی از این دستگاه ها با وجود مجهز نبودن به میکروفون، از ورودی میکروفون برخوردارند که در این حالت با اتصال یک میکروفون به آنها این کمبود برطرف خواهد شد. آپشن های مهم زیادی در خصوص این وسیله جانبی مطرح است که به طور قطع یافتن نمونه ای که از تمامی آنها بهره برده باشد اگر غیرممکن نباشد قطعا بودجه زیادی را میطلبد. به همین دلیل توصیه میشود پیش از خرید اسپیکر بلوتوث با صدای بلند و رقص نور مورد نظر خود به یک جمع بندی مناسب در خصوص نیازها و معیارهایتان برسید. در کل مهمترین ویژگی در خصوص یک بلندگو، کیفیت صدای خروجی آن است. کیفیت، وضوح، شدت و قدرت صدای خروجی باید به اندازه ای باشد که شما از شنیدن آن حتی در محیط های باز نیز لذت برده و احساس رضایت کنید. باتری، مدت زمان کارکرد و تایم شارژ شدن نیز از جمله مشخصات دیگری اند که باید به آنها توجه شود. مشخصه دیگری که باید به آن توجه شود وزن و ایمنی این دستگاه است. اسپیکری که سنگین بوده حتی با وجود داشتن امکان جابجایی پس از مدتی شما را خسته خواهد کرد. آب و گردوغبار دو دشمن اصلی اسپیکر ها هستند. سعی کنید تا جایی که بودجه ی شما اجازه می دهد به سراغ مدلهای ضدضربه، ضدآب و ضدغبار بروید. حتی میتوانید از محافظهای مربوطه نیز در این زمینه استفاده کنید.

نظرات کاربران (0 نظر)

امتیاز شما به این مطلب:
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید نظر خود را بنویسید