راهنمای خرید دستگاه پلاتر

راهنمای خرید دستگاه پلاتر

مهم ترین نکات و دستورالعمل هایی که هنگام خرید پلاتر باید به آن ها توجه کنیم؛ معرفی بهترین دستگاه پلاتر موجود در بازار و نحوه انتخاب بهترین پلاتر در همگامان پویا

این دستگاه اساسی‌ترین دستگاه برای داشتن یک چاپخانه مجهز و ورود به کسب‌وکار چاپ و تبلیغات، دفاتر فنی و آتلیه‌های عکاسی است بنابراین لازم است که پیش از خرید آن اطلاعات کامل را در این باره داشته باشید. پیش از هر چیز لازم است بدانید که منظور از این دستگاه مدل خوب، صرفا یک دستگاه گران قیمت نیست بلکه گاهی اوقات می‌توانید با صرف کمترین هزینه بهترین دستگاه‌ها را با امکانات بسیار خوب در اختیار بگیرید و به راحتی بتوانید کار دستگاه‌های گران قیمت را با استفاده از آن انجام دهید. در قسمت زیر به طور خلاصه اطلاعات کاملی که برای خرید دستگاه پلاتر نیاز است را ارائه داده‌ایم: اولین موردی که باید به آن توجه کنید نوع کاربری دستگاه است  به این معنی که قبل از هر چیز مشخص کنید که می‌خواهید چه کاری با استفاده از آن انجام دهید تا بتوانید بهترین مورد را برای کار خود انتخاب کنید؛ به عنوان مثال دفاتر فنی مهندسی، چاپخانه‌های دیجیتال، مراکز تبلیغاتی، دفاتر عمرانی و معماری و نقشه برداری، آتلیه عکاسی، انتشارات دانشگاه، ساخت تابلو و... هر کدام به انواع خاصی از این دستگاه ها نیاز دارند(در ادامه مقاله به معرفی بهترین دستگاه ها برای دو عدد از رایج‌ترین کاربردهای آن پرداخته‌ایم.)
سابلمینیشن بودن، یکی از ویژگی‌های مهم برای کسانی است که می‌خواهند از قیمت دستگاه پلاتر خوب به منظور چاپ روی پارچه، سرامیک و... استفاده کنند باید مورد توجه قرار دهند. در عین حال شما می‌توانید کارتریج‌های اصلی دستگاه را با کارتریج و مخزن جدید تعویض کنید و با ریختن جوهر سابلمینیشن آن را به دستگاه سابلی تبدیل کنید. بدون تعویض مخزن، تنظیمات دستگاه فقط استفاده از رنگ سیاه را پشتیبانی می‌کند در حالی که با تعویض مخزن و ریختن جوهر می‌توانید 4 رنگ اصلی (سیاه، آبی، قرمز و زرد) را نیز در چاپ به کار بگیرید.
به طور کلی اگر بخواهیم به صورت خلاصه شما را برای خرید بهترین پلاتر راهنمایی کنیم دستورالعمل زیر می‌تواند کاربردی باشد:

  1. اگر هدف شما استفاده از این دستگاه در دفاتر فنی، مراکز تبلیغاتی، شرکتهای عمرانی، معماری، نقشه برداری، انتشارات دانشگاه، قالب سازی، فایلهای خطی و چاپ الگو است پیشنهاد ما در رده اول مدل اچ پی خواهد بود.
  2. برای آتلیه های عکاسی به ترتیب برندهای کانن، اچ پی و اپسون مناسبترینها هستند.
  3. چاپ و طراحی لباس زمینه دیگری است که در آن از این دستگاه استفاده میشود. برای این دسته از کارها پیشنهاد ما دستگاه های اپسون سابلمینیشن اصلی کارخانه و سابلمینیشن شده هستند. از سوی دیگر برای چاپ روی کاغذهای کالک بهترین گزینه مدل اچ پی است.

بهترین پلاتر برای چاپ عکس

اگر چه تنوع دستگاه ها برای چاپ عکس مانند سایر کاربردهای آن زیاد است اما تعدادی از آن‌ها برای این کار بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و بیشتر توصیه می‌شوند؛ به عنوان مثال مدل کانن از جمله مواردی است که برای چاپ عکس محبوب‌تر است و در ایران نیز از بازار فروش خوبی برخوردار است. از جمله مزایای استفاده از این نوع دستگاه پلاتر برای چاپ عکس می‌توان به قدرت بالای هد، تنوع رنگ و رزولوشن بالا اشاره کرد. یکی دیگر از دستگاه‌های پیشنهادی برای چاپ عکس و استفاده در آتلیه‌های عکاسی و کارهای گرافیکی، اپسون است که این دستگاه نیز مانند دستگاه مدل کانن دارای یک هد است. علاوه بر این، دستگاه 8 رنگ اچ پی نیز از جمله دستگاه های مورد استفاده در آتلیه‌های عکاسی برای چاپ عکس به شمار می‌آید.

بهترین پلاتر برای چاپ نقشه

یکی از عالی‌ترین و پرکاربردترین دستگاه ها که کاربردهای مختلفی دارد و مخصوصا در چاپ نقشه بسیار مورد پسند است دستگاه اچ پی 4 رنگ و 6 رنگ است. دستگاه ها از دیگر نمونه های مورد استفاده برای چاپ نقشه هستند که در زمینه کارهای خطی و چاپ نقشه بسیار پرطرفدارند. این نوع دستگاه ها با توجه به برخورداری از سیستم چاپ لیزری سرعت چاپ بسیار بالایی دارند. علاوه بر این به خاطر سیاه و سفید بودن، برای چاپ نقشه بهترین گزینه ممکن به شمار می‌آیند.

بهترین مارک پلاتر

امروزه مارک‌های مختلفی از جمله کانن، اپسون، اوسه، موتو، میماکی، اچ پی و انواعی از دستگاه های ساخت چین در بازار ایران موجود هستند که هر کدام از آن‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند اما بهترین مارکی که همیشه از سوی کاربران مورد تایید قرار گرفته است و محدوده کاربرد آن نیز نسبت به دیگر مارک‌ها گسترده‌تر است مدل اچ پی است که در فروشگاه همگامان پویا می توانید نسبت به خرید ان اقدام کنید. این دستگاه از مزایای متعددی از جمله خدمات پس از فروش، تنوع در مدل‌‎ها، قیمت مناسب قطعات و مواد، تعمیرکاران کارآزموده و... برخوردار است. از سوی دیگر در عین حال که از مزایای بسیار زیادی برخوردار است، قیمت دستگاه پلاتر نسبت به دیگر برندها بسیار مناسب است و این مسئله تا حد زیادی به محبوبیت آن افزوده است.

نظرات کاربران (0 نظر)

امتیاز شما به این مطلب:
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید نظر خود را بنویسید