راهنمای خرید بهترین دستگاه فکس

راهنمای خرید بهترین دستگاه فکس

راهنمای خرید فکس : هنگام خرید دستگاه فکس باید به یک سری نکات ضروری حتماً توجه کنیم تا بتوانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم و بهترین دستگاه فکس را بخریم

از آن چه گفته شد، می‎توان نتیجه گرفت که برای خرید دستگاه فکس خوب ابتدا لازم است موارد فوق را در نظر داشته باشید و علاوه بر توجه به سرعت و کیفیت، موضوع ضمانت و نوع کاغذ ورودی دستگاه را نیز بررسی کنید. اغلب دستگاه‎های امروزی، اطلاعات دریافتی خود را بر روی کاغذ A4 چاپ می‎کنند. به دلیل امکان دسترسی بیش‎تر به این نوع کاغذ، استفاده از این دسته دستگاه ها در بین کاربران مرسوم‎تر است. البته، انواع دیگری از این دستگاه ها هم وجود دارند که از کاغذهای خاص با ابعاد و ضخامت غیر معمول استفاده می‎کنند. کاغذ این قبیل دستگاه‎ها به طور معمول، کوچک‎تر از کاغذ A4 است. بدیهی است که در حال حاضر، دسترسی به این نوع کاغذ دشوارتر است.

مولفه سرعت یکی از اصلی‎ترین عوامل موثر در کاربرد بهینه یک دستگاه به شمار می‎آید. میزان بالا بودن سرعت ارسال و دریافت اطلاعات از طریق این دستگاه نشان دهنده میزان مرغوبیت دستگاه است. سرعت ارزان ترین دستگاه فکس به عوامل گوناگونی از جمله ویژگی‎های مودم داخلی و سرعت عملکرد اسکنر و چاپگر بستگی دارد. ناگفته پیدا است که دستگاه‎های امروزی در مقایسه با همتایان پیشین خود از سرعت به مراتب بیش‎تری برخوردار هستند. بنابراین، لازم است که در هنگام خرید این دستگاه به ویژگی سرعت ارسال و دریافت اطلاعات توجه کنید و از فروشنده بخواهید تا توضیحات لازم را در اختیار شما قرار دهد. از جمله وظایف مهم دیگر این دستگاه می‎توان به چاپ اطلاعات دریافتی با بهترین کیفیت اشاره کرد. از طرف دیگر، حافظه این دستگاه هم به اندازه سایر ویژگی‎های آن دارای اهمیت است. حافظه این دستگاه در چند زمینه مورد بررسی قرار می‎گیرد. از آن میان می‎توان به حافظه شماره تلفن، حافظه آن در مواقع نبود کاغذ یا در صورت تمایل نداشتن به تهیه نسخه چاپی اشاره کرد.

بهترین مارک دستگاه فکس

بهترین مارک دستگاه فکس موجود در بازار عبارت است از شارپ، کانن، برادِر، اچ پی و پاناسونیک. این محصولات با توجه به کاربری و امکانات خود قیمت متفاوتی دارند و اما بین این مارک‌ها شارپ و پاناسونیک فروش بیشتری دارند. در هنگام خرید فکس لازم است برخی مشخصات فنی در نظر گرفته شوند. علاوه بر آن چه گفته شد، توجه به قابلیت‎هایی از قبیل سقف ذخیره سازی شماره تلفن، وزن دستگاه، وجود منشی تلفنی، caller ID و البته، سرعت، کیفیت و نوع چاپ و تبادل اطلاعات انجام شده توسط این دستگاه ضروری است. امکانات دیگری مانند ارسال به صورت زمان بندی شده و امکان کپی برداری نسخه‎های با کیفیت و دارای وضوح بالا از جمله مشخصاتی است که در هنگام خرید دستگاه فکس باید به آن‎ها دقت کنیم.

نظرات کاربران (0 نظر)

امتیاز شما به این مطلب:
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید نظر خود را بنویسید