اسکنر اپسون

دسته بندی محصولات

خرید اسکنر اپسون

اسکنر از جمله محصولاتی است که در چند سال اخیر بیشتر از گذشته مورد استفاده قرار گرفته است. بسیاری، از این محصول در اداره و محل کار خود استفاده می‌کنند و بسیاری به دلیل کاربردی بودن این وسیله، برای منزل و کارهای شخصی خود آن را تهیه می‌کنند. شرکت اپسون، یک شرکت معروف ژاپنی است که در زمینه تولید انواع فناوری‌های کامپیوتری از جمله اسکنر اپسون فعالیت می‌کند. با تخصصی شدن کارها، تولید کننده‌های این محصول مانند شرکت اپسون، به دنبال اضافه کردن فناوری‌های به‌روز و تخصصی در آن شدند. شاید شما مانند بسیاری از افراد، با دیدن این حجم اسکنر متنوع در پیدا کردن محصول مود نظر خود سردرگم شده باشید. ما در این مقاله به شما راهنمایی می‌کنیم که چگونه اسکنر حرفه ای مورد نظر خود را از بین محصولات مختلف پیدا کنید.

نکات خرید اسکنر اپسون

راهنمای خرید اسکنر های اپسون

قبل از بیان هر نکته‌ای باید بدانیم که اسکنر انواع مختلفی دارد و هرکدام برای انجام کاری مناسب هستند. رایج‌ترین انواع آن عبارتند از: تخت؛ شیت‌فد؛ دستی؛ صنعتی و اسناد. قبل از خرید اسکنر اپسون، باید با توجه به نوع نیاز خود، به موارد زیر دقت کنید. نوع نیاز و کار شما در این خرید نقش تعیین کننده‌ای دارد. نکاتی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت نشان دهنده اهمیت این موضوع هست.

  • سایز کاغذ: برای اسکن نقشه یا کاغذهای با ابعاد بزرگ نیاز به نوع صنعتی این محصول دارید. قبل از خرید حتما حداکثر ابعادی که برای اسکن نیاز دارید را در نظر بگیرید.
  • تغذیه خودکار: برای افرادی که این محصول را برای اسکن کردن انبوهی از مدارک و اسناد تهیه می‌کنند این قابلیت از اهمیت بالایی برخوردار است. با این امکان دیگر نیاز به اسکن کردن یک به یک برگه‌ها، به صورت دستی نیست و سیستم به صورت خودکار کاغذهای قرار داده شده در سیستم را اسکن می‌کند.
  • رزولوشون و عمق رنگ: این دو گزینه نشان دهنده کیفیت اسکن است. مقدار رزولوشن برای دقت و وضوح تصویر مهم بوده و هر چه قدر مقدار آن بالاتر باشد اسکن از دقت بالاتری برخوردار است. عمق رنگ نیز در واقع بیانگر تعداد رنگ‌هایی است که امکان تولید و بازخوانی آن را دارند. 
  • مقدار مناسب این دو عدد بنا بر نوع نیاز کار شما می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال برای اسکن کردن مدارک و اسناد گزینه عمق رنگ چندان اهمیت زیادی ندارد. در حالی که برای کارهای گرافیکی و رنگی باید به مقدار این گزینه دقت کرد.
  • قابلیت رنگی بودن: اگر شما نیاز به اسکن رنگی ندارید بهتر است در هزینه خود صرفه‌جویی کنید و این محصول را با قابلیت اسکن سیاه و سفید خریداری کنید.
  • CCD یا CIS: این دو تکنولوژی بر روی قیمت اسکنر اپسون و اندازه محصول و سرعت اسکن کردن آن تاثیر زیادی دارد. محصولاتی که دارای فناوری CIS بوده، کابل جداگانه‌ای برای شارژ

دستگاه نداشته و تنها از طریق یک کابل می‌توانند به سیستم کامپیوتری متصل شوند. این امر موجب کند شدن انجام اسکن می‌شود. محصولات دارای فناوری CCD از طریق یک کابل جداگانه به برق و با یک کابل دیگر به سیستم کامپیوتری متصل می‌شوند. علاوه بر نکات بالا، موارد دیگری مانند: پورت‌های دستگاه، سرعت اسکن کردن، قابلیت اسکن دو رو از جمله گزینه‌هایی هستند که در هر اسکنر با توجه به نوع نیاز متفاوت بوده و باید به آن دقت کرد.

قیمت اسکنر اپسون

نوع این محصول و امکاناتی که در بالا به آن اشاره شد در قیمت این محصول تاثیر زیادی دارد. بهتر است قبل از اقدام خرید اسکنر نوع نیازتان را بررسی کنید تا از پرداخت هزینه اضافی جلوگیری کنید. به عنوان مثال شما برای منزلتان با کارهای معمولی نیاز به نوع صنعتی این محصول ندارید و نوع تخت آن می‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد. خوشبختانه با توجه به تنوع محصولات اپسون، پیدا کردن یک محصول مطابق با نیازتان بسیار آسان و راحت است. اگر بخواهیم یک بازه قیمت اسکنر اپسون بدون در نظر گرفتن تفاوت‌های آن عنوان کنیم می‌توان گفت این محصول با حداقل قیمت 890 هزار تومان و حداکثر 8 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

نمایندگی اسکنر اپسون

اپسون در حوزه تولید فناوری‌های کامپیوتری به صورت تخصصی فعالیت دارد. این شرکت با در نظر گرفتن نیازهای مشتری، سعی در تولید محصولات بهتر و باکیفیت می‌کند. از جمله مزایای این محصول می‌توان به این موارد اشاره کرد: تنوع و کیفیت بالای آن، قیمت اسکنر اپسون که بسیار مناسب است و رضایت بالای مشتریان. این محصول فروشندگان متعددی در ایران دارد. شرکت همگامان پویا یکی از نمایندگی‌های معروف این محصول است که امکان خرید آن را از طریق سایت hpooya.com به آسانی فراهم کرده است. رضایت کاربران از این شرکت مهر تاییدی بر کیفیت کار آن دارد.