سی پی یو اینتل

دسته بندی محصولات

خرید سی پی یو اینتل

پردازنده مغز یک سیستم کامپیوتری است و در خرید یک رایانه در ابتدا به این قطعه توجه می‌شود و سایر بخش‌ها را با توجه به آن تهیه می‌کنند. برترین شرکت‌ تولیدکننده سی پی یو، کمپانی آمریکایی Intel است. در این مقاله می‌خواهیم به موارد مهمی که در خرید سی پی یو اینتل باید به آن‌ها توجه شود، بپردازیم.

قیمت سی پی یو اینتل چهار هسته ای

راهنمای خرید سی پی یو اینتل

به صورت تخصصی برای خرید سی پی یو به مشخصات فنی مختلفی می‌توان توجه کرد. این مشخصات به دو دسته ویژگی‌های عمومی و عملکرد پردازنده تقسیم می‌شوند. اکثر مواردی که در ادامه میگوییم بسیار تخصصی هستند و بهتر است فروشندگان با توجه به خواسته شما آن‌ها را در نظر بگیرند؛ اما به صورت کلی در خرید سی پی یو اینتل موارد زیر را در نظر بگیرید. این موارد در مدل های این برند بسیار تاثیرگذار هستند و همین عوامل موجب می‌شوند سیستم کامپیوتری شما، سیستمی قوی و برای کاربردهای صنعتی و گیمینگ باشد یا سیستمی معمولی و برای کاربری عادی داشته باشید. سری پردازنده بیشترین تاثیر را بر قیمت می‌گذارد و هر چه میزان این مشخصه بیشتر باشد، قیمت سی پی یو بالاتر میرود.

 1. مطابقت با نیاز مشتری: در ابتدا مشخص کنید این قطعه را به چه منظور می‌خواهید استفاده کنید. گیمر هستید؟ سیستم شما یک سیستم صنعتی است یا یک کاربر معمولی کامپیوتر هستید؟
 2. هزینه: طیف قیمت پردازنده بسیار متفاوت است و با توجه به هدف کاربری شما متغیر می‌شود. توجه داشته باشید که هر چه قیمت پردازنده افزایش پیدا کند، قیمت سایر قطعات هم بیشتر خواهد شد.
 3. هماهنگی با سایر قطعات: سی پی یو قطعه ای است که در خرید کامپیوتر اول از همه به آن توجه می‌شود. با این حال، قطعات مختلف یک کامپیوتر باید با هم هماهنگی داشته باشند. 
 4. سری پردازنده: این ویژگی، مهم‌ترین بخشی است که در خرید CPU باید به آن توجه شود. انواع سری پردازنده CPU اینتل شامل موارد زیر می‌شود:سلرون، پنتیومi3 ،i5 ، i7 ،i9
 5. سازگاری سوکت با مادربرد: پردازنده و مادربرد، هر دو دارای سوکت هستند و این بخش از آن‌ها باید با هم مطابقت داشته باشد.
 6. حافظه کش: این حافظه در پردازنده، مانند رم عمل می‌کند و هر چه میزان حافظه نهان بالاتر باشد، داده های بیشتری را در آن قرار میگیرد.

قیمت سی پی یو اینتل

سی پی یوهای اینتل با سری پردازنده Core i9 حدود 14 میلیون تومان قیمت دارند. در عین حال، قیمت سی پی یو اینتل با سری پردازنده Core i3 حدود 2 میلیون تومان قیمت دارد. نکته مهم این است که هر چه امکانات پردازنده که تهیه می‌کنید، بیشتر باشد، قطعاتی را می طلبد که با آن سازگار باشند و این قطعات نیز باید از مدل بالاتری تهیه شوند؛ بنابراین، قیمت کلی سیستم شما بالا خواهد رفت. 

با توجه به این که CPU اینتل انواع مختلفی دارد، قیمت آن نیز با توجه به این انواع و امکانات و ویژگی‌هایی که دارد، متفاوت است. در بازار می‌توانید این سی پی یو را حتی با قیمت 35000 تومان هم خریداری کنید. در عین حال، گران‌ترین نوع آن، حدود چهارده میلیون تومان قیمت دارد. قیمت این قطعه مهم کامپیوتری با توجه به موارد زیر متغیر است:

 • وضعیت ضریب که می‌تواند بسته یا باز باشد
 • مقدار پردازنده گرافیکی
 • تعداد هسته‌ها
 • سوکت
 • نوع پردازنده
 • سری پردازنده

نمایندگی فروش سی پی یو اینتل

با توجه به این که اجناس تقلبی در بازار زیاد شده است و بسیاری از کالاها غیراصل هستند و از گارانتی برخوردار نیستند، بهتر است این قطعه اساسی سیستم خود را از جایی تهیه کنید که معتبر باشد و در عین حال، متخصصینی در این زمینه وجود داشته باشند تا بتوانند به شما کمک کنند، کالایی اصلی در اختیار شما قرار دهند و در این زمینه تنوع کافی داشته باشند تا نیاز مشتریان مختلف را برطرف کنند. فروشگاه لوازم دیجیتال همگامان پویا یکی از نمایندگی‌های معتبر شرکت اینتل است. متخصصین همگامان پویا با پشتیبانی آنلاین می‌توانند به سوالات خریداران پاسخ دهند و آنان را در خرید سی پی یو راهنمایی کنند. علاوه بر این، این فروشگاه دارای تنوع کاملی از این کالا است.

مزایای خرید سی پی یو اینتل

شرکت اینتل قدیمی‌ترین شرکت تولیدکننده CPU است. این برند از تنوع کاملی برخوردار است و شما هر مدل سی پی یو که بخواهید می‌توانید از این برند تهیه کنید. اینتل برتری‌هایی نسبت به رقبا دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • توان بالای هسته‌های پردازشی
 • فرکانس مناسب و بهتر
 • سرعت بیشتر و دمای کاری کمتر
 • قیمت سی پی یو اینتل