تجهیزات فروشگاهی

اسکنر

بارکد خوان

ماشین حساب

خرید تجهیزات فروشگاهی و لوازم

زمانی که فروشگاهی را دایر می‌کنید برای موفقیت به سه عامل مهم نیاز دارید، علم و تجربه، انگیزه و اشتیاق، امکانات و تجهیزات. در این مطلب سعی می‌کنیم تا درباره مورد خرید تجهیزات فروشگاهی توضیحاتی ارائه کنیم. پس از خواندن این مطلب شما با کلیه لوازم مورد نیاز برای راه‌اندازی فروشگاه آشنا خواهید شد و دید نسبی به شرایط و قیمت لوازم فروشگاهی بازار پیدا خواهید کرد، با ما همراه باشید.

 

خرید تجهیزات فروشگاهی

 

نمایندگی خرید لوازم فروشگاهی

امروزه افراد جامعه از اهمیت تهیه لوازم از نمایندگی‌ها و اخذ گارانتی معتبر آگاه هستند. اگر در شهرستان سکونت دارید هم به احتمال زیاد نمایندگی‌های معتبر برای خرید تجهیزات فروشگاهی را خواهید یافت، در غیر این صورت جای نگرانی نیست؛ چراکه از طریق وبسایت همگامان پویا نیز مشاوره و خرید اقلام انجام پذیر است. خرید لوازم فروشگاهی از قدم‌های اولیه راه‌اندازی فروشگاه است در نتیجه بسیار عالی خواهد بود. اگر در این مرحله مطمئن عمل کنید و اقلام و تجهیزات را از نمایندگی معتبر و با کمترین ریسک تهیه کنید.

لیست قیمت تجهیزات فروشگاهی

در این بخش سعی می‌کنیم بررسی اجمالی درباره قیمت لوازم فروشگاهی آن‌ها داشته باشیم. توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که برند سازنده، گارانتی و شرایط واردات می‌تواند روی لیست زیر تاثیرگذار باشد. شما می‌توانید تهیه بی‌دغدغه و مطمئن همه این تجهیزات را به فروشگاه همگامان پویا بسپارید.

 • صندوق فروشگاهی: نوع بسیار پیشرفته و مدرن آن با SSD و کیفیت عالی بیشتر از 15 میلیون تومان قیمت دارد. اگر فروشگاه کوچکی دارید یا فعلاً ترجیح می‌دهید که بودجه خود را صرف امور دیگر کنید، خوب است بدانید که نوع ساده صندوق فروشگاهی 2 تا 3 میلیون تومان قیمت دارد و از نظر کارکرد کلی کاملاً مطلوب است.
 • کشوی پول: اغلب بین 700 هزار تا 1 میلیون تومان قیمت دارد.
 •  دستگاه‌های حضور غیاب: باتوجه به تعداد کاربری که می‌تواند ثبت کند، قابلیت ثبت تردد، سیستم چهره‌نگاری، رزولوشن دستگاه و مدت زمان شناسایی بین 1 تا 3 میلیون تومان می‌توان قیمت تجهیزات فروشگاهی را برای آن در نظر گرفت.
 •  پول شمار: عواملی مانند سرعت شمارش، ابعاد صفحه نمایش و تنظیمات خاص روی قیمت پول شمار یا اسکناس شمار تاثیر دارد که قیمت آن از کمتر از یک میلیون تومان شروع می‌شود و ممکن است تا بیشتر از ده میلیون تومان هم برسد.
 • فکس: تکنولوژی چاپ و مقدار حافظه نقش اصلی برای محدود کردن قیمت لوازم فروشگاهی مانند فکس بین 1 میلیون تومان تا نزدیک 4 میلیون تومان را دارند.
 • پلاتر: بسیار بعید است که پلاتری در بازار زیر 5 میلیون تومان قیمت داشته باشد این در حالی است که انواع پیشرفته آن بالای 100 میلیون تومان قیمت دارند.
 •  برد هوشمند: آموزش و ارائه با بردهای هوشمند هم جذاب‌تر است هم ساده‌تر، برای تهیه این بردها بودجه‌ای بین 2 تا 6 میلیون کنار بگذارید.
 •   پرده پروژکتور: می‌توان انتظار داشت که با صرف هزینه‌ای حدود 1 میلیون تومان پرده پروژکتور خود را تهیه کنید.
 •  لیزر پوینتر: انواع ساده و تقلبی آن به وفور یافت می‌شود، ولی با صرف 200 هزار تومان می‌توانید بهترین مدل را بخرید.
 •  تشخیص اصالت اسکناس: می‌توان ادعا کرد که نوع قلمی آن نباید قیمتی بیشتر از 50 هزار تومان داشته باشد و قیمت تجهیزات فروشگاهی بزرگتر نیز با 200 هزار تومان قابل تهیه هستند. نکته مهم این است که اگر این دستگاه که جز تجهیزات جانبی فروشگاهی قابلیت تست سایر ارزها را نیز داشته باشد قیمت آن به شکلی تصاعدی بالاتر خواهد رفت و شاید به 10 میلیون تومان هم برسد.
 •  پرفراژ چک: از 1 میلیون تومان تا حدود 8 میلیون تومان برای خرید پرفراژ چک اختصاص دهید تا خیال خود را از بابت اصالت چک‌ها آسوده کنید. خرید این دستگاه مانند دستگاه اصالت اسکناس، به طور قطعی ارزشی بیشتر از آن چه پرداخت می‌کنید خواهد داشت و می‌تواند از بروز اتفاقات ناخوشایند که بعضاً تا ورشکستی کسب‌وکار نیز پیش می‌رود، جلوگیری خواهد نمود.
 • کاغذ خردکن: قیمت کاغذخردکن‌ها در بازار خیلی گسترده است چرا که به روش‌های مختلفی می‌توان عملیات خرد کردن کاغذ را انجام داد. به جز موارد استثنا این دستگاه بین 2 تا 3 میلیون تومان قیمت دارد.
 •  پد امضا: شاید جالب باشد که بدانید برای ورود به عصر دیجیتال و دریافت امضای دیجیتالی کمتر از 5 میلیون تومان هزینه پیش روی خواهید داشت. با این حال اگر حساسیت بیشتری روی خرید پد امضا دارید به پورت‌ها، سرعت قرائت و تکنولوژی کارکرد آن الویت دهید.

قیمت تجهیزات فروشگاه

لیست انواع لوازم فروشگاهی

در ادامه لیستی از وسایل مهم و ضروری که البته در بالا در مورد قیمت تجهیزات فروشگاهی هم صحبت کردیم را همراه با توضیحات برای شما آورده‌ایم. برای انتخاب تعداد دستگاهی که باید تهیه کنید، ابعاد فروشگاه و تا حدی رفتار مشتریان کلیدی خواهد بود.

 1. صندوق فروشگاهی: صندوق‌های فروشگاهی یک دستگاه مشابه کامپیوتر با دو نمایشگر هستند که برای ثبت سفارش و فاکتوردهی مورد استفاده قرار می‌گیرند. صندوق‌های فروشگاهی دارای حافظه داخلی، سیستم حسابداری با قابلیت تعریف مالیات و پرینتر هستند که تمام گزارشات را می‌تواند به شکل مکتوب به مشتری تحویل دهد. برخی از این صندوق‌های فروشگاهی می‌توانند کالاها را به شکل پیش فرض در خود داشته باشند و نوع با صفحه کلید و بدون صفحه کلید آن هردو مرسوم است.
 2. کشوی پول: هیچ صندوقدار یا حسابداری علاقه ندارد تا وقتش پای پیدا کردن اسکناس مورد نظر هدر برود! یک ایده ساده استفاده از کشوی پول است که بخش‌های مختلف آن جدا شده است. هر بخش مربوط به یک اسکناس خاص است این امر سبب افزایش سرعت صندوق‌دار خواهد شد و راحتی وی را به دنبال دارد. از مهمترین تجهیزات لوازم فروشگاهی است که هنگام خرید ماشین های اداری جدید باید به آن دقت کنیم
 3. دستگاه‌های حضور و غیاب: در فروشگاه‌ها و شرکت‌های بزرگ که منابع انسانی آن‌ها عظیم است، روش‌های سنتی برای نظارت و بررسی دقت عملکرد دیگر منسوخ شده است. وسیله‌ای الکتریکی که نسبت به کارت پرسنل فروشگاه حساس است می‌تواند به سادگی حضور و غیاب افراد را ثبت و مدیریت کند.
 4. پول شمار: اگر چه امروزه بیشتر مشتریان از کارت‌های بانکی استفاده می‌کنند ولی اگر پول نقد را به صندوق‌ فروش تحویل دهند و از اسکناس‌های پر ارزش استفاده کنند برای دریافت مابقی پول احتمالاً منتظر نمی‌مانند تا صندوقدار تک به تک اسکناس‌ها را بشمارد!
 5. فکس: برای ارسال نامه‌های اداری و رسمی حتماً از فکس استفاده کنید، استفاده از پیامرسان‌ها ممکن است کمی غیر حرفه‌ای جلوه کند.
 6. پلاتر: دستگاه‌های چاپ در ادارات، شرکت‌ها و فروشگاه‌ها برای اطلاع‌رسانی‌های فوری و بنرهای خوشامدگویی و تبلیغاتی قابل استفاده است.
 7. برد هوشمند: برد هوشمند یا تخته دیجیتال نسل جدیدی از همان تخته‌های وایت‌برد سنتی است که قابلیت اتصال به کامپیوتر را دارد. اگر به دنبال یک ارائه حرفه‌ای هستید، یا در جلسه مهمی قصد دارید گزارش‌های مدونی ارائه کنید، برد هوشمند امکانات متنوعی در اختیار شما خواهد گذاشت.
 8. پرده پروژکتور: زمانی که از پروژکتور استفاده می‌کنید، تصویر ساطع شده از آن باید روی یک سطح سفید و صاف قرار گیرد. استفاده از پرده پروژکتور در این مواقع بسیار رایج و ساده است.
 9. لیزر پوینتر: زمانی که درحال ارائه یک گزارش مهم هستید ممکن است در حین صحبت قصد اشاره به یک عدد یا نقطه خاص از تصویر را داشته باشید. سعی نکنید با دست یا خودکار به آن اشاره کنید چرا که لیزر پوینترها در خدمت شما هستند.
 10. تشخیص اصالت اسکناس: بررسی اصالت اسکناس‌ها به‌ویژه آن‌هایی که ارزش مالی بیشتری دارند جز خرید تجهیزات فروشگاهی مهمی است که برای هر فروشگاهی ضروری است و اصلاً جای ریسک ندارد.
 11. پرفراژ چک: پرفراژ یعنی ایجاد سوراخ‌های ریز متوالی که روی یک خط قرار دارند. پرفراژ چک برای تثبیت چک و جلوگیری از هرگونه جعل مورد استفاده قرار می‌گیرد. پرفراژها در دو دسته برقی و دستی جای می‌گیرند. در ادارات دولتی بسیار رایج هستند و لازم نیست نگران جوهر آن باشید چرا که از طریق کارتریج قابل تعویض است. جز لوازم فروشگاهی مورد نیاز برای هر فروشگاهی است.
 12. کاغد خردکن: دسته‌ای از کاغذها وجود دارد که می‌بایست پیش از انتقال به سطل زباله کاملاً از بین بروند و غیر قابل استفاده شوند. توصیه موکد این است که کاغذهایی که شامل اطلاعات شخصی کاربران، اسناد خاص، کارت‌های اعتباری و... هستند برای جلوگیری از سواستفاده افراد به شکل کامل از بین بروند که برای کار می‌توانید از کاغذخردکن استفاده کنید.
 13. پد امضا: با ظهور تکنولوژی شکل و ظاهر بسیاری از فرایندها تغییر کرد و چند سالی است که امضای دیجیتال نیز بسیار مرسوم گشته است. پد امضا صفحه نسبتاً کوچک و دارای یک قلم مخصوص است که به شکل الکترومغناطیس می‌تواند حرکت قلم خاص خود را تشخیص دهد. امضای دیجیتال باعث می‌شود تا کمتر از کاغذ استفاده کنیم و از درختان بیشتری بهره ببریم.

لوازم فروشگاهی چه کاربردی دارد؟

مجموعه لوازمی است که برای مدیریت، حسابداری، امنیت، سهولت خرید و فروش، اطلاع‌رسانی و سفارش‌گیری استفاده می‌شود. استفاده از این لوازم برای خرده‌فروشی‌ها اجتناب‌ناپذیر است. برای انجام کارهای روتین و روزانه خود باید قیمت تجهیزات فروشگاهی را بپردازند و بسته به نیازشان در فروشگاه خود این لوازم را تهیه کنند. برای بهره‌مندی از برخی این تجهیزات باید از فرد متخصص استفاده کمک بگیرید. جدیدترین تجهیزات هم بر پایه نرم افزار و هم سخت افزار هستند و به طور کلی می‌توان آن‌ها را به دو دسته تقسیم کرد:

 • خرید تجهیزات فروشگاهی سمت مشتری: به این معنی که عمده وظیفه و کارکرد این لوازم با مشتریان فروشگاه است. برای مثال قفسه‌ها و بنرهای هوشمند اطلاع رسانی قیمت از این دسته هستند.
 • خرید لوازم فروشگاهی سمت پرسنل: این لوازم بیشتر برای تسهیل امور پرسنل فروشگاه به کار می‌رود که می‌توان صندوق فروشگاهی، دستگاه تشخیص اصالت اسکناس و... را مثال زد.