ماشین حساب

تجهیزات فروشگاهیخرید ماشین حساب پیشرفته

در صورتیکه خود را برای انجام محاسبات پیچیده در سطح مهندسی آماده می‌کنید، طبیعتاً به دنبال محاسبات پیشرفته و الگوریتم‌های ریاضی و حل فرمول‌هایی از این قبیل هستید قطعا انواع این دستگاه ها جوابگوی اینکار خواهد بود. اما در این مورد باید جزئیات نیازمندی خود نظیر قابلیت انتگرال‌گیری، حافظه و ... را قبل از خرید بررسی نمایید. اگر ترسیم انواع نمودار یکی از این نیازمندی‌ها است، قطعا این دستگاه برای کارهای گرافیکی می تواند بهترین گزینه انتخابی باشد. چنانچه از دسته افرادی هستید که خرید ماشین حساب پیشرفته برای امور حسابداری، مالی و یا موارد مشابه برای شما اهمیت دارد تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

خرید ماشین حساب مهندسی

راهنمای خرید ماشین حساب حسابداری

برای اینکه بتوانید از میان طیف گسترده دستگاه های موجود در بازار یک انتخاب بهینه انجام دهید، ابتدا لازم است نیازمندی‌ها و انتظارات خود را شفاف نمایید. به یاد داشته باشید که شما اولین فرد با این نیازمندی‌ها نیستید و حتماً نمونه هایی که بتواند تا حد رضایت بخشی انتظارات شما را برآورده نماید، قبلاً در بازار عرضه شده است. بنابراین بهتر است در ابتدا جزئیات نوع استفاده خود را مشخص نمایید. پاسخ به سوالات زیر می‌تواند شما را در این امر یاری نماید:
●    من به کدام نوع نیاز دارم؟ (ساده، مهندسی، گرافیکی، مالی و ...)
●    چه عملکردهای ریاضی یا جانبی (نظیر حافظه، رسم نمودار، یک خطی یا چند خطی بودن صفحه نمایش، دکمه Calc برای محاسبات با چند متغیر، امکان اتصال به کامپیوتر و برنامه نویسی و ...) در مورد کاربرد من حیاتی است؟ یا به عبارت دیگر چه قابلیت‌هایی اگر در این وسیله نباشد برای من پذیرفتنی نیست؟
●    چه مشخصاتی اگر در ماشین حساب حسابداری باشد بهتر است؟ (ابعاد، رنگ، شکل ظاهری، وزن، استحکام بدنه)
 چنانچه به این وسیله به عنوان وسیله ای برای یک کارایی معمولی و محاسباتی بسیار ساده شامل ضرب یا تقسیم چند رقم نیازمند هستید نمونه های ساده و حتی جیبی می تواند بهترین گزینه برای این نوع کاربری باشد.

قیمت ماشین حساب مهندسی

طبیعتاً متناسب با کارایی مورد انتظار خود و اعتبار و مطرح بودن برند انتخابی‌تان، قیمت این دستگاه ها متنوع است.، که می توانید در سایت همگامان پویا مشاهده نمایید. اصولا نمونه های با کارایی ساده و یا جیبی از هر برند جزء ارزانترین ها و نمونه هایی که امکان چاپ بر روی کاغذهای رول را دارند و یا  مهندسی از رده نمونه های گران قیمت محسوب می‌شوند. قیمت ماشین حساب‌ مهندسی از نوع ساده آن که سخت‌ترین کاری که می‌تواند انجام دهد، در حد جذر گرفتن است، تا پیچیده‌ترین نمونه ها که برای انجام معادلات ریاضی استفاده می‌شود و قابلیت اتصال به کامپیوتر و نصب نرم افزار نیز دارد، متغیر است. نوع ساده از حدود 14 هزار تومان آغاز شده و نوع کامل‌تر و مهندسی‌تر آن تا حدود 4 میلیون تومان نیز قیمت دارد که عملا برای خود یک کامپیوتر پیشرفته محسوب می‌شود. برای خرید ماشین حساب پیشرفته شما می‌توانید با پرداخت مبلغی در حدود 18 هزار تومان تا 4 میلیون و 500 هزار تومان، یک حرفه‌ای و قابل قبول با توجه به کاربرد و میزان استفاده خود، تهیه کنید. اگر برای محاسبات ریاضی و آمار در حد دوران دانشجویی به دنبال یک نمونه مهندسی هستید، می‌توانید با در بازه قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان تهیه کنید که کارتان را راه بیندازد.

بهترین ماشین حساب مهندسی

وقتی دانستید که دقیقاً به چه چیزی نیاز دارید، تقریباً بیش از 50 درصد مسیر را تا رفع نیاز خود رفته اید! اکنون وقت آن رسیده است که بهترین تولید کنندگان این حوزه را شناسایی نمایید. یک برند معتبر پشتوانه مهمی در واقعیت داشتن ادعاهای تولیدکننده و در نهایت برآورده شدن واقعی و دلچسب نیازهای شما باشد. شارپ (Sharp)، کاسیو (Casio) و سیتیزن (Citizen) به ترتیب به عنوان معتبرترین برندهای نوع مهندسی در بازار مطرح هستند. اما اگر به هر دلیلی این برندها را انتخاب ننمودید، نگران نباشید، چرا که غیر از این سه برند مطرح، نمونه هایی با مارکهای کنکو ،تگزاس اینسترومنت ،دلی ،پارس حساب ، کانن ، اچ پی وکاتیگا  نیز در بازار موجود است و هر یک سهم بازار خود را دارا می باشند.

قیمت ماشین حساب پپیشرفته

انواع ماشین حساب حسابداری

ناشی از نگاه نوین «تمرکز بر نیاز مشتری» در طراحی و تولید محصولات، امروزه شرکت‌های تولیدکننده، نمونه های متنوعی را متناسب با نیازمندی‌ و کاربرد قشرهای مختلف، از دانش آموزان و دانشجویان تا تاجران و بازاریان و حسابدارها تولید می‌کنند. بر این اساس می‌توان آن ها را به دسته‌های زیر تقسیم نمود:

  1. خرید ماشین حساب‌های ساده (با امکان انجام محاسبات چهار عمل اصلی و حداقل‌هایی نظیر درصد):  که اصطلاحا جیبی نیز نام دارند، چهار عمل اصلی ریاضی را محاسبه کرده و پیچیده‌ترین عملیاتی که می‌تواند محاسبه کند درصد یا جذر گرفتن با فرجه ۲ است. این دستگاه های کوچک برای دانش‌آموزان یا کسانی که نیاز به نمونه های پیشرفته ندارند، جوابگو است. این مدل با باتری ساعتی کار می‌کند.
  2.  مهندسی (با امکان انجام محاسبات ریاضی پیشرفته و فرمول‌های ترکیبی): این نوع پیشرفته دارای فرمول، توابع، معادلات دیفرانسیل و.. است که کار محاسبه را برایتان راحت می‌کند. با این نمونه می‌توانید عملیاتی مثل فاکتوریل، تبدیل قطبی به دکارتی، محاسبه جذر، توان، توابع مثلثاتی، فرستادن عدد به حافظه و حل معادله، تبدیل رادیان به گرادیان و.. را به دست بیاورید. این مدل که قیمت ماشین حساب مهندسی متفاوتی هم دارد، به خصوص برای دانشجویان فنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  3. گرافیکی (با قابلیت نمایش انواع نمودار): این نوع، همانطور که از اسم‌ش پیداست قابلیت رسم نمودار و محور را بر روی این نمونه دارد. با این مدل  شما می‌توانید انواع گراف‌ها، انواع جدول، و حتی برنامه نویسی نیز انجام دهید و با  اپلیکیشن‌های مختلفی که دارد، انواع و اقسام محاسبات‌تان را برایتان انجام می‌دهد.
  4. مالی (سفارشی سازی شده برای حسابدارها و مدیران مالی): حسابداران و مدیران مالی از طرفداران این نوع هستند. نمونه های مالی دارای کاربردهایی مانند هزینه، فروش و حاشیه اعتبار بوده و سود و بهره را به صورت ترکیبی محاسبه می‌کند. همچنین تبدیل نرخ درصد بهره به نرخ بهره موثر، محاسبات مالی روز، محاسبات اوراق قرضه، محاسبات بازپرداخت تدریجی وام، و انواع محاسبات آماری از جمله قابلیت‌های این مدل است.
  5. با قابلیت چاپ: نمونه های چاپگر می‌توانند محاسبات را بر روی کاغذ چاپ کرده و به شما تحویل دهند. این دستگاه را می‌توان ترکیب جزئی از مدل های مالی و چاپگری دانست که بالای آن تعبیه شده و در صورت عدم استفاده می‌توانید آن را از جدا کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید ماشین حساب شارپ

تاریخچه ماشین حساب

پیشرفت بشر در تسهیل انجام محاسبات ریاضی را به طور کلی می‌توان به دو دوره ماشین‌حساب‌های مکانیکی و الکترونیکی دسته‌بندی نمود. تاریخچه استفاده و خرید ماشین حساب حسابداری توسط بشر را شاید بتوان به زمانی که سومری‌ها و مصری‌ها از ابزارهایی نظیر «چرتکه» برای تسهیل انجام محاسبات استفاده کرده‌اند، ارجاع داد.

  1. نمونه‌ای از یک چرتکه: بعد از آن در ابتدای قرن 17ام بود که پیشرفت محاسبات بر مبنای «لگاریتم» توسط افرادی نظیر جان ناپیر (John Napier)،  موجب شد که ابزارهایی نظیر «خطکش محاسبات» در اروپا ظهور یابد. آموختن شیوه کار با خطکش محاسبات حتی تا اوایل دهه 1980 به عنوان یکی از موارد پایه‌ای ریاضیات به دانش آموزان مدارس تدریس می‌شد.
  2.  نمونه‌ای از یک خطکش محاسبات: به طور همزمان و از سال 1915 با اختراع این دستگاه که با دکمه و چرخ دنده کار می‌کردند، در قابلیت‌های نمونه های موجود، تحول قابل توجهی رخ داد.
  3. نمونه‌هایی از ماشین‌حساب‌های مکانیکی: داستان ظهور نمونه های الکترونیکی از دهه 1930 همزمان با جنگ جهانی دوم آغاز شد. بعد از این دوره بود که ظهور ولو و تیوب‌ (Valve and Tube) و سپس ترانزیستورها توانست ابعاد نمونه های غول پیکر قبلی را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد و امکان تجاری سازی این دستگاه ها را فراهم سازد. این تلاش‌ها منجر به ارایه قیمت ماشین حساب رومیزی با نام ANITA در سال 1961 بر مبنای ولو و تیوب و سپس FRIDEN در سال 1964شد.
  4. الکترونیکی تجاری ANITA: این نمونه در بریتانیا متولد شد. این مدل اولین نمونه رومیزی دارای صفحه نمایش بود. شکل ظاهری این نوع دستگاه شبیه به کامپیوتر بود و داخل آن به صورت جزئی از قطعات الکترونیکی ساخته شده بود. در حالی که تا قبل از آن، از چرخ دنده و میل‌های کوچک برای ساخت ماین دستگاه استفاده می‌شد.
  5. FRIDEN: این دستگاه که از جمله نمونه های مکانیکی محسوب می‌شد و به بازار آن زمان ورود کرده بود، دارای موتور محرک بود که نتایج محاسبات انجام شده را توسط شماره گیری نشان می‌داد. نمونه های مکانیکی بزرگی که دارای واگن‌های متحرک بودند.