ماشین حساب

ماشینهای اداری

خرید ماشین حساب پیشرفته

در صورتیکه خود را برای انجام محاسبات پیچیده در سطح مهندسی آماده می‌کنید، طبیعتاً به دنبال محاسبات پیشرفته و الگوریتم‌های ریاضی و حل فرمول‌هایی از این قبیل هستید قطعا انواع این دستگاه ها جوابگوی اینکار خواهد بود. اما در این مورد باید جزئیات نیازمندی خود نظیر قابلیت انتگرال‌گیری، حافظه و ... را قبل از خرید بررسی نمایید. اگر ترسیم انواع نمودار یکی از این نیازمندی‌ها است، قطعا این دستگاه برای کارهای گرافیکی می تواند بهترین گزینه انتخابی باشد. چنانچه از دسته افرادی هستید که خرید ماشین حساب پیشرفته برای امور حسابداری، مالی و یا موارد مشابه برای شما اهمیت دارد تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

خرید ماشین حساب مهندسی

قیمت ماشین حساب مهندسی

طبیعتاً متناسب با کارایی مورد انتظار خود و اعتبار و مطرح بودن برند انتخابی‌تان، قیمت این دستگاه ها متنوع است.، که می توانید در سایت همگامان پویا مشاهده نمایید. اصولا نمونه های با کارایی ساده و یا جیبی از هر برند جزء ارزانترین ها و نمونه هایی که امکان چاپ بر روی کاغذهای رول را دارند و یا  مهندسی از رده نمونه های گران قیمت محسوب می‌شوند. قیمت ماشین حساب‌ مهندسی از نوع ساده آن که سخت‌ترین کاری که می‌تواند انجام دهد، در حد جذر گرفتن است، تا پیچیده‌ترین نمونه ها که برای انجام معادلات ریاضی استفاده می‌شود و قابلیت اتصال به کامپیوتر و نصب نرم افزار نیز دارد، متغیر است. نوع ساده از حدود 14 هزار تومان آغاز شده و نوع کامل‌تر و مهندسی‌تر آن تا حدود 4 میلیون تومان نیز قیمت دارد که عملا برای خود یک کامپیوتر پیشرفته محسوب می‌شود. برای خرید ماشین حساب پیشرفته شما می‌توانید با پرداخت مبلغی در حدود 18 هزار تومان تا 4 میلیون و 500 هزار تومان، یک حرفه‌ای و قابل قبول با توجه به کاربرد و میزان استفاده خود، تهیه کنید. اگر برای محاسبات ریاضی و آمار در حد دوران دانشجویی به دنبال یک نمونه مهندسی هستید، می‌توانید با در بازه قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان تهیه کنید که کارتان را راه بیندازد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید ماشین حساب شارپ

قیمت ماشین حساب پپیشرفته

انواع ماشین حساب حسابداری

ناشی از نگاه نوین «تمرکز بر نیاز مشتری» در طراحی و تولید محصولات، امروزه شرکت‌های تولیدکننده، نمونه های متنوعی را متناسب با نیازمندی‌ و کاربرد قشرهای مختلف، از دانش آموزان و دانشجویان تا تاجران و بازاریان و حسابدارها تولید می‌کنند. بر این اساس می‌توان آن ها را به دسته‌های زیر تقسیم نمود:

  1. خرید ماشین حساب‌های ساده (با امکان انجام محاسبات چهار عمل اصلی و حداقل‌هایی نظیر درصد):  که اصطلاحا جیبی نیز نام دارند، چهار عمل اصلی ریاضی را محاسبه کرده و پیچیده‌ترین عملیاتی که می‌تواند محاسبه کند درصد یا جذر گرفتن با فرجه ۲ است. این دستگاه های کوچک برای دانش‌آموزان یا کسانی که نیاز به نمونه های پیشرفته ندارند، جوابگو است. این مدل با باتری ساعتی کار می‌کند.
  2.  مهندسی (با امکان انجام محاسبات ریاضی پیشرفته و فرمول‌های ترکیبی): این نوع پیشرفته دارای فرمول، توابع، معادلات دیفرانسیل و.. است که کار محاسبه را برایتان راحت می‌کند. با این نمونه می‌توانید عملیاتی مثل فاکتوریل، تبدیل قطبی به دکارتی، محاسبه جذر، توان، توابع مثلثاتی، فرستادن عدد به حافظه و حل معادله، تبدیل رادیان به گرادیان و.. را به دست بیاورید. این مدل که قیمت ماشین حساب مهندسی متفاوتی هم دارد، به خصوص برای دانشجویان فنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  3. گرافیکی (با قابلیت نمایش انواع نمودار): این نوع، همانطور که از اسم‌ش پیداست قابلیت رسم نمودار و محور را بر روی این نمونه دارد. با این مدل  شما می‌توانید انواع گراف‌ها، انواع جدول، و حتی برنامه نویسی نیز انجام دهید و با  اپلیکیشن‌های مختلفی که دارد، انواع و اقسام محاسبات‌تان را برایتان انجام می‌دهد.
  4. مالی (سفارشی سازی شده برای حسابدارها و مدیران مالی): حسابداران و مدیران مالی از طرفداران این نوع هستند. نمونه های مالی دارای کاربردهایی مانند هزینه، فروش و حاشیه اعتبار بوده و سود و بهره را به صورت ترکیبی محاسبه می‌کند. همچنین تبدیل نرخ درصد بهره به نرخ بهره موثر، محاسبات مالی روز، محاسبات اوراق قرضه، محاسبات بازپرداخت تدریجی وام، و انواع محاسبات آماری از جمله قابلیت‌های این مدل است.
  5. با قابلیت چاپ: نمونه های چاپگر می‌توانند محاسبات را بر روی کاغذ چاپ کرده و به شما تحویل دهند. این دستگاه را می‌توان ترکیب جزئی از مدل های مالی و چاپگری دانست که بالای آن تعبیه شده و در صورت عدم استفاده می‌توانید آن را از جدا کنید.