پرده نمایش پروژکتور

ماشینهای اداری

خرید پرده ویدئو پروژکتور

پرده های نمایش ویدئو پروژکتور از جمله تجهیزات جانبی لازم و ضروری برای ویدئو پروژکتور هستند. شما می‌توانید تصاویر را در ابعاد بزرگ و با کیفیت بالا بر روی پرده نمایش نشان دهید. در این مقاله شما را با قیمت پرده پروژکتور که با توجه به کاربرد آن‌ و نیاز کاربران در انواع و اندازه‌های مختلف تولید و عرضه می‌شود آشنا خواهیم کرد. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

خرید پرده پروژکتور

انواع پرده نمایش

پرده های نمایش یکی از لوازم الکترونیکی متنوع هستند که با توجه به نوع کاربرد و البته ویژگی‌های هر یک، در انواع پایه‌دار، دستی و برقی ساخته می‌شوند.

  • پارچه پروژکتور پایه‌دار: پرده پایه‌دار بر روی سه‌پایه قرار می‌گیرد. پرده نمایش پایه‌دار به‌طور کامل جمع می‌شود و در یک کیف یا کارتن مخصوص قرار می‌گیرد و قابل حمل است. این نوع پرده معمولا تا ابعاد ۲۵۰×۲۵۰ سانتی‌متر تولید می‌شوند. نصب و راه‌اندازی سریع آن نیز به‌سرعت انجام می‌شود. از آن‌جایی که در زمان نصب، پایه به‌طور کامل بر روی زمین باز می‌شود، فضای بیشتری اشغال می‌کند. در محیط‌های باز که وزش باد وجود دارد، باید تکیه‌گاه مخصوصی برای پایه پرده در نظر بگیرید تا از لغزش یا افتادن آن جلوگیری کنید.
  • پرده نمایش ویدئو پروژکتور دستی سقفی و دیواری: این نوع پرده بر روی دیوار یا سقف نصب می‌شود. تنظیمات پرده سقفی و دیواری به‌صورت دستی صورت می‌گیرد. در قسمت وسط پرده یک گیره‌ی مخصوصی تعبیه شده است که به‌کمک آن می‌توانید پرده را باز و بسته و در ارتفاع موردنظر تنظیم کنید. این نوع پرده ویدئو پرژکتور فضای کمی اشغال می‌کند و مقرون‌به‌صرفه است. اما از آن‌جایی که برای بالا و پایین کشیدن پرده از فنر در ساختار آن استفاده شده است، امکان خرابی آن وجود دارد. پرده های دستی معمولا تا ابعاد ۳۰۰×۳۰۰ سانتی‌متر تولید می‌شوند.
  • پارچه پروژکتور برقی سقفی و دیواری: در پارچه مناسب پروژکتور برقی، از یک موتور برقی به همراه ریموت کنترل برای تنظیم ارتفاع پرده استفاده می‌شود. به‌همین دلیل برای نصب به یک مسیر کابل کشی برق و یک پریز برای اتصال پرده برقی به کابل برق نیاز دارد. پرده های برقی در دو نوع سقفی و دیواری وجود دارند و معمولا در ابعاد ۱۵۰×۱۵۰ سانتی‌متر تا ۴۰۰×۶۰۰ سانتی‌متر تولید می‌شوند. این نوع پرده فضای کمی اشغال می‌کند. همچنین، به دلیل وجود ریموت کنترل کاربری راحتی دارد. اما در مقایسه با دو مدل قبلی گران‌تر و هزینه‌برتر هستند. همچنین در صورت خرابی نیز تعمیرات پرهزینه خواهد بود.
  • پرده نمایش رومیزی قابل حمل: اگرچه پرده ‌های پایه‌دار قابل حمل هستند؛ اما این نوع پرده کوچک و رومیزی نیز برای کاربران جیبی ارائه شده است. پرده رومیزی قابل حمل در یک کیف دستگیره‌دار قرار می‌گیرند. در زمان استفاده از این پرده، پایه‌های کوچکی از دو طرف باز می‌شوند که با استفاده از آن‌ها، پرده روی میز قرار می‌گیرد.

قیمت پرده نمایش پروژکتور

همان‌طور که گفتیم این وسیله ها نیز انواع مختلفی دارند و از جنس و کیفیت ساخت آنها گرفته تا نام برند و امکانات ویژه‌ای که دارند در قیمت آنها موثر است. بی‌تردید برای کاربری‌های مختلف باید هزینه‌های متفاوتی هم پرداخت کرد. قطعا نمی‌توان از یک پرده بی‌کیفیت، انتظار خروجی مطلوب یا استحکام خوبی داشت. اگر در انتخاب دچار مشکل شدید به‌راحتی می‌توانید با مراجعه به سایت لوازم دیجیتال همگامان پویا به عنوان یکی از بهترین و بزرگترین عرضه‌کنندگان پروژکتور، لوازم جانبی آن را نیز خریداری کنید. 

در خرید پرده پروژکتور به موارد زیر دقت کنید:

  • نسبت تصویر صفحه عریض 16:10- معمولاً در نمونه های شرکتی، اداری و آموزشی بیشتر با نسبت تصویر اصلی ۱۶:۱۰ مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حال حاضر نسبت تصویر صفحه عریض 16:10 با محتوای با کیفیت بالا در حال محبوبیت هرچه بیشتر است و اکنون به‌راحتی در دسترس است.
  • نسبت تصویر صفحه عریض ۱۶:۹ نمونه های سینمای خانگی (مناسب برای خانه و مغازه) و اداری و شرکتی دارای کیفیت ۱۰۸۰p که اخیرا وارد بازار شده‌اند، دارای نسبت تصویر صفحه عریض ۱۶:۹ هستند.
  • نسبت تصویر ویدئویی ۴:۳ برای نمایش محتوای تصویری از لپتاپ یا رایانه، معمولاً از نسبت تصویر ویدئویی ۴:۳ استفاده می‌شود. معمولاً نسبت تصویر ویدئویی ۴:۳ در محیط‌های آموزشی و اداری و مساجد مورد استفاده قرار می‌گیرد.