دستگاه هولوگرافی

ماشینهای اداری


خرید دستگاه هولوگرافی پیشرفته

دستگاه هولوگرافی دارای یک ریموت کنترل بوده و به راحتی و از فاصله دور روشن و خاموش می‌شود و فیلم یا تصویری که در کارت حافظه خود ذخیره کرده است، به صورت چشمگیر و زیبا به نمایش درمی‌‌آورد. برای استفاده از آن، کافیست آداپتور را به برق زده و با استفاده از بست‌ که همراه آن ارائه شده است، دستگاه را به دیوار متصل کنید. معمولا این دستگاه باید در ارتفاع یک متر و نیمی بالاتر از سطح زمین قرار بگیرد. فرمت‌های پرکابرد عکس و فیلم از جمله پی انج جی، جی پی جی، ام پی فور و گیف توسط  دستگاه نمایش داده می‌شود. رزولوشن تصویر در مدل‌های مختلف نمایشگر در خرید دستگاه هولوگرافی متفاوت است اما رزولوشن مطلوب حداقل 244×450 پیکسل است. وزن دستگاه هولوگرام معمولا کمتر از یک کیلوگرم است که قابلیت حمل و نصب آن به راحتی فراهم شود.

خرید دستگاه هولوگرافی

قیمت دستگاه هولوگرافی در بازار

این دستگاه در بازار از 2 میلیون و 500 هزار تومان آغاز شده و تا 7 میلیون  تومان حتی بیشتر نیز ادامه دارد. این تفاوت قیمت دستگاه هولوگرافی به ویژگی‌های مختلفی مثل رزولوشن، قابلیت سخنگو بودن، قابلیت اتصال با سیم یا بدون سیم دستگاه، تعداد ال ای دی، سیستم عامل و... بستگی دارد. نمایشگرهای سه بعدی مجهز به تکنولوژی POV هستند. قیمت این دستگاه ها در بازار بالاتر است. ماژول یا فن چرخنده‌ای که در دستگاه وجود دارد دارای تعداد زیادی چراغ LED است و به سرعت در حال چرخش است تا تصاویر سه بعدی به نمایش در بیاورد. نداشتن کادر و بکگراند در این تصاویر باعث می‌شود که تماشاگر تصور کند در حال دیدن تصویری معلق است و این روش یکی از تاثیرگذارترین روش‌ها برای تبلیغات محصولات برند است.

قیمت دستگاه هولوگرافی

انواع دستگاه هولوگرافی

اول از همه بیایید هولوگرام‌ها را دسته بندی کنیم. هولوگرام‌ها در دو نوع دو بعدی و سه بعدی هستند. هولوگرام‌های دو بعدی همان برچسب‌های نقره‌ای رنگی است که برای اصالت روی کالا چسبانده می‌شود. این هولوگرام‌ها با استفاده از دستگاه دیجیتالی دات ماتریکس ساخته می‌شوند. یعنی تصویر طراحی شده روی دستگاه قرار گرفته و سپس توسط دستورات کامپیوتر و نور لیزر، سطح حساس به نور آن، طراحی می‌شود. در نتیجه سطح هولوگرام به صورت نقاطی تو رفته در می‌آید که فقط با تابش نور به این نقاط می‌توانید آن را ببینید. هولوگرام‌های سه بعدی همان چیزی است که با استفاده از دستگاه‌ هولوگرافی، ساخته شده و در فضا به صورت تصویر معلق به نمایش در می‌آید. با توجه به ویژگی‌های فنی دستگاه مورد نظر، این مدل در انواع مختلف می‌تواند به فروش برسد اما در حالت کلی می‌توان به نوع دو تیغه و چهار تیغه آن، اشاره کرد. نوع چهار تیغه به نسبت دو تیغه دارای ال ای دی‌های بیشتر و رزولوشن قوی‌تر است.

مشخصات فنی مهم در خرید دستگاه هولوگرافی

و اما نکته آخر! مشخصات فنی دستگاه حرف اول را در خرید آن می‌زند. مشخصات فنی برای مشخص شدن قیمت دستگاه هولوگرافی، چیزی است که باید در هنگام خرید به آن توجه کنید. اغلب تغییرات قیمت محصول، به مشخصات فنی آن برمی‌گردد. مثلا در بعضی از این دستگاه‌ها، با اضافه شدن قابلیت اتصال به سیستم صوتی و سخنگو بودن، به میزان قیمت آن نیز اضافه می‌شود. درنتیجه اگر این موارد به کارتان نمی‌آید در نظر داشته باشید که دستگاهی را برای خرید انتخاب کنید که قابلیت‌های آن برایتان قابل استفاده باشد و در نتیجه قیمتش هم مقرون به صرفه می‌شود. مشخصات فنی شامل چه چیزهایی می‌شود؟ 

  • سایز دستگاه که در واقع سایز نمایشگر را به شما نشان می‌دهد. 
  • رزولوشن که کیفیت تصویر نمایش داده شده را تعیین می‌کند.
  • توان مصرفی و ولتاژ دستگاه عامل دیگری است که باید به آن توجه کنید. هر چه این عدد کمتر باشد، دستگاه و انرژی که مصرف می‌کند برایتان به صرفه‌تر است. 
  • تعداد ال ای دی که معمولا از 224 عدد شروع شده و تا 1024 نیز ادامه دارد. طول عمر ال ای دی نیز نکته دیگری است که جزو مشخصات فنی دستگاه محسوب می‌شود.
  • فرمت محتوا که اغلب دستگاه‌های هولوگرافی از فرمت‌های MP4, AVI, RMVB, MKV, GIF, JPG, PNG پشتیبانی می‌کنند. 
  • برخی از این دستگاه‌ها علاوه بر قابلیت اتصال به دیوار، قابلیت نصب بر روی سه پایه، سقف و استند نیز دارند.
  • در برخی از دستگاه‌های هولوگرافی، قابلیت سخنگو بودن، امکان اتصال به سیستم صوتی و امکان نمایش متن دلخواه از مواردی است که در مشخصات فنی ذکر شده و شما بسته به کاربردی که می‌خواهید از آن داشته باشید، می‌توانید دستگاه‌ مورد نظرتان را انتخاب کنید.