فلش مموری

قطعات کامپیوتر
خرید فلش مموری

یکی از کاربردی‌ترین لوازمی که در دنیای دیجیتالی امروز وجود دارد، این دستگاه است. قطعا  شما هم به اهمیت این وسیله کوچک در زندگی پی برده‌اید و حداقل یک بار خرید فلش مموری را در یکی از فروشگاه های لوازم دیجیتال انجام داده اید. این وسیله ها می‌توانند اطلاعات شما را به راحتی در خود نگه‌دارند و هر زمان که بخواهید می‌توانید اطلاعات درون آن را به کامپیوتر انتقال دهید. در واقع، این وسیله هارد اکسترنالی با ظرفیت کمتر و در اندازه کوچک‌تر است. در این مقاله قصد داریم درباره قیمت فلشمموری‌، بهترین مدل این وسیله و نکاتی را که باید در هنگام خرید به آن توجه شود صحبت کنیم. اگر شما هم قصد خرید این وسیله را دارید، با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

خرید اینترنتی فلش مموری

راهنمای خرید فلش مموری

همه افرادی که با دنیای دیجیتالی سر و کار دارند، بهتر است یک یا چند فلش مموری برای خود تهیه کنند. این حافظه‌های کوچک، علاوه بر نگهداری فایل‌های ما، می‌توانند رابطی رسانه‌ای برایمان باشند. به عنوان مثال، شما می‌توانید فایل‌های خود را به آن انتقال دهید و آن را به تلویزیون، گوشی موبایل و... وصل کنید و به راحتی از فایل‌ها در این دستگاه‌ها استفاده کنید. گاهی اطلاعاتی که به این دستگاه انتقال می‌دهید، اهمیت زیادی برایتان دارد. به همین علت، در خرید این دستگاه باید به کیفیت بیش از هر چیز دیگری توجه کنید. برای این که بتوانید بهترین نوع این دستگاه را برای خود انتخاب کنید، باید به نکاتی توجه کنید. در ادامه به این نکات اشاره می‌کنیم.

 • ظرفیت: در ظرفیت‌های مختلفی تولید می‌شوند. در بازار بیشتر نسخه 32، 16 و 8 گیگابایتی وجود دارد. برخی از شرکت‌ها با وسیله هایی با ظرفیت 2، 6، 14 و 64 گیگابایتی هم تولید می‌کنند اما بیشتر از همه ظرفیت‌هایی که در ابتدا به آن اشاره کردیم، در بازار پیدا می‌شود. نکته‌ای که در این رابطه وجود دارد این است که با بالا رفتن ظرفیت قیمت فلش افزایش می‌یابد و این امر کاملا بدیهی است؛ اما این تفاوت قیمت زیاد نیست و در حدی است که در هنگام خرید ممکن است ظرفیت بالاتر را ترجیح دهید. در واقع، پیشنهاد ما به شما این است که به نیاز خود توجه کنید؛ اما با خرید فلش 32 گیگابایتی پشیمان نخواهید شد و همیشه آن ظرفیت اضافه‌ای که فکر می‌کردید لازم نخواهید داشت، به کارتان خواهد آمد. در نتیجه بهتر است همیشه در هنگام خرید فلش مموری، یک گام بیشتر بردارید و ظرفیت بیشتر را تهیه کنید.
 • قیمت فلش مموری: هزینه‌ای که قصد دارید برای خرید این دستگاه خرج کنید، به تمام ویژگی‌هایی که در بالا ذکر کردیم، مرتبط است. با حذف هر کدام از ویژگی‌ها از قیمت فلش کاسته می‌شود. البته این قیمت به برند و شکل ظاهری هم مرتبط است.
 • ضمانت و گارانتی: اگر این وسیله خود را از برندی معتبر تهیه کنید، کالا با ضمانت به شما تحویل داده می‌شود. اصولا ضمانت خرید این وسیله دوازده‌ماهه است. در صورت به وجود آمدن مشکل در این مدت، می‌توانید آن را به نمایندگی‌های معتبر شرکت موردنظر ببرید و مشکل آن را برطرف کنید.
 • محکم بودن بدنه: مورد مهم دیگر که هنگام خرید فلش مموری باید به آن توجه کنید، محکم بودن بدنه آن است. جنس بدنه تأثیر زیادی بر استحکام آن دارد. نمونه هایپلاستیکی زودتر می‌شکنند و ترک برمی‌دارند. در نتیجه راحت‌تر از کار می‌افتند. اگر قرار است اطلاعات مهمی را در این وسیله نگهداری کنید، حتما به جنس بدنه و استحکام آن توجه کنید. بهتر است دستگاهی تهیه کنید که دارای سرپوش است؛ زیرا سرپوش موجب می‌شود سوکت ضربه نخورد و گرد و غبار وارد فلش نشود.
 • ضدآب بودن: برخی از آن ها ضدآب هستند و در اثر خیس شدن و فرو رفتن در آب تا عمقی مشخص، نمی‌سوزند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید حافظه رم

فلش مموری فانتزی

 • اندازه: این دستگاه در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود. در کل همه آن‌ها کوچک هستند اما برخی از آن‌ها آن قدر کوچک هستند که می‌توانید آن‌ها را در کیف پول خود نگهداری کنید. اگر اندازه این دستگاه برایتان مهم است، سعی کنید کوچک‌ترین آن را تهیه کنید. البته از نظر ما این دستگاه بزرگ‌تر کیفیت بهتری دارد و اجزای آن، آن قدر ظریف نیستند که با ضربه خوردن خراب شوند. با این حال، تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است و این امر را نمی‌توان به همه  بسط داد.
 • امنیت: ویژگی مهم دیگری که باید در هنگام خرید نگران قیمت فلش مموری نباشید چیزی که باید به آن توجه شود، امنیت اطلاعات است. با توجه به این که آن ها بسیار کوچک هستند، فراموش کردن و گم شدن آن‌ها زیاد به گوش می‌خورد. برخی از وسیله ها قابلیت رمزگذاری دارند و اگر قرار است در این حافظه اطلاعات بسیار مهم و شخصی خود را نگهداری کنید، بهتر است وسیله ای با امنیت بالا تهیه کنید.
 • شکل ظاهری: شاید کم‌اهمیت‌ترین ویژگی برای خرید این وسیله، شکل ظاهری آن باشد. با این حال، برخی از افراد دوست دارند نمونه ای زیبا داشته باشند. در سال‌های اخیر تولید نمونه های فانتزی افزایش پیدا کرده است. نمونه های زیادی با شکل شخصیت‌های محبوب، قهرمانان و... تولید می‌شوند. نکته‌ای که در این رابطه وجود دارد این است که هر چه ظاهر مدل های فانتزی‌تر باشد، قیمت آن بیشتر می‌شود. اصولا نمونه های کارتونی و فانتزی ظرفیت کمی دارند و صرفا برای استفاده کم عادی ساخته شده‌اند. در کل، با توجه به این که خرید فلش مموری در انواع مختلف در بازار زیاد است، گزینه‌های زیادی برای انتخاب خواهید داشت.
 • سرعت انتقال اطلاعات: در این زمینه در دو مدل USB 3.0 و USB 2.0 تولید می‌شود. اگر سرعت انتقال اطلاعات برایتان اهمیت دارد و در طول روز چندین بار اطلاعات را انتقال می‌دهید، بهتر است مدل USB 3.0  را خریداری کنید. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که دستگاهی که آن را به آن وصل می‌کنید مجهز به USB 3.0  باشد و با یکدیگر همخوانی داشته باشند.

قیمت فلش مموری در بازار

همان طور که پیش‌تر اشاره کردیم، قیمت فلش مموری با توجه به ویژگی‌های مختلفش متفاوت است. شما می‌توانید سی هزار تومانی تا نه میلیون تومانی در بازار پیدا کنید! با این حال با مبلغی کمتر از صد هزار تومان می‌شود نمونه ای خوب و باکیفیت برای استفاده روزانه و عادی تهیه کرد؛ بنابراین، نیازی نیست نگران قیمت آن‌ها باشید. شرکت‌های معتبری که نام بردیم، فلش‌های ارزان‌قیمت هم تولید می‌کنند که کیفیت بسیار خوبی دارند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کارت حافظه

قیمت فلش مموری سرعت بالا

انواع فلش مموری با سرعت بالا

در این مقاله به اطلاعاتی که برای خرید این وسیله نیاز است، بیان کردیم. معیارهای مختلفی را باید به هنگام خرید فلش مموری در نظر گرفت. پیشنهاد ما این است که حتی اگر می‌خواهید از وسیله خود استفاده‌ای ساده کنید، نوع باکیفیتی را تهیه کنید و از برند معتبری خرید کنید؛ زیرا همان گونه که قبلا گفتیم، این وسیله بیشتر از آن چه فکر می‌کنید، به کارتان می‌آیند و اگر نوع باکیفیت آن را تهیه نکنید، ممکن است بعدا پشیمان شوید! فلش مموریها با توجه به ویژگیهای مختلف به انواع متفاوتی تقسیم می‌شوند:

ظرفیت: همان طور که پیشتر اشاره کردیم، این وسیله در ظرفیت‌های مختلف 4، 8، 16، 64،128 و... گیگابایت تولید میشود و در بازار ایران بیشتر ظرفیت‌های 8، 16، 32 و 64 گیگابایتی به فروش میرسد.

جنس بدنه: فلش ها بیشتر از جنس پلاستیک و فلز هستند. بهتر است فلشی را تهیه کنید که بدنه فلزی داشته باشد زیرا این نمونه ها آسیب کمتری میبینند.
سرعت انتقال اطلاعات: این دستگاه ها بر اساس سرعت انتقال اطلاعات به سه دسته USB 2.0، USB 3.0 و USB 3.1 تقسیم می‌شوند. برخی از این دستگاه ها میتوانند همه این سرعت ها را پشتیبانی کنند.
ویژگی‌های حفاظتی: اگر اطلاعاتی مهمی را در آن نگهداری میکنید، بهتر است مدل ضدآب، ضدخش، ضدضربه، ضدلرزش و ضد گرد و غبار آن را تهیه کنید. همه نمونه ها مثلا فلش مموری فانتزی این ویژگیها را ندارند و برخی از آنها ممکن است تنها یک یا دو تا از این ویژگیها را داشته باشند. هنگام خرید این وسیله به صورت اینترنتی، در ابتدا همانطور که قیمت فلش مموری برایتان اهمیت دارد، ویژگیهای آن را بررسی کنید و اگر حضورا خرید میکنید، حتما از فروشنده بخواهید قابلیتهای آن را به شما بگوید.

بهترین مارک فلش مموری

در بازار این وسیله های باکیفیت، با قیمتی خوب به فروش می‌رسند. در ادامه برخی از پر فروش ترین فلش‌ مموری‌ ها را با قیمتشان به شما معرفی می‌کنیم.

 • کینگستون مدل DTSE9H ظرفیت 16 گیگابایت: این وسیله اندازه کوچکی دارد و به راحتی می‌توانید آن را به جاسوئیچی خود متصل کنید تا هیچ وقت فراموشش نکنید. بدنه این فلش از فلز ساخته شده است و همان طور که گفتیم یکی از بهترین ویژگی‌های بدنه این است که پلاستیکی نباشد. قیمت آن 44000 تومان است و انتخابی اقتصادی برای شما است.
 • سن دیسک مدل ULTRA FIT ظرفیت 16 گیگابایت: نمونه دیگری که می‌توانید با قیمتی مناسب تهیه کنید، تولید شرکت سن دیسک است. فلش مموری سن دیسک مجهز به USB 3.1 است و اندازه کوچک و جمع و جوری دارد. علاوه بر این، مجهز به گیره اتصال بند آویز است و این ویژگی به شما کمک می‌کند تا آن را به آویز بزرگ‌تری متصل کنید. فلش اولترا فیت دستگاه‌های مجهز به USB 2.0 و USB 3.0 را هم پشتیبانی می‌کند. قیمت فلش مموری 16 گیگ، 47000 تومان است.
 • سن دیسک مدل ULTRA FIT ظرفیت 64 گیگابایت: نمونه دیگری که به شما پیشنهاد می‌کنیم، همان مدل قبلی است با این تفاوت که ظرفیت بسیار بیشتری دارد. ظرفیت این فلش 64 گیگابایت است و قیمت آن 112000 تومان است.
 • کینگستون مدل DTSE9 G2 ظرفیت 32 گیگابایت: این نمونه 32 گیگابایتی هر دو رابط USB 3.0 و  USB 2.0را پشتیبانی می‌کند. جنس بدنه آن از فلز است و اندازه نسبتا مناسبی دارد. قیمت این کالا 99000 تومان است. از ویژگی‌های مهم این وسیله، گارانتی سه ساله آواژنگ است.

انواع فلش مموری ظرفیت بالا

فلش مموری با ظرفیت بالا

در این بخش بهترین گزینه ها را برای خرید فلش مموری‌هایی را که در بازار وجود دارند، معرفی می‌کنیم. اغلب این فلش‌ها ضدآب، ضدضربه و ضدلرزش هستند. این لیست شامل بهترین فلش‌های سال 2019 می‌شود. به صورت کلی بهترین مارک این دستگاه، سن دیسک، ای دیتا، سیلیکون پاور، اچ پی، توشیبا و کینگستون است.

 1. LaCie XtremeKey Flash Memory 8GB
 2. ADATA Durable S107 USB 3.0 Flash Memory – 16GB
 3.  SanDisk Ultra CZ48 16GB
 4. ADATA S102 Pro Flash Memory 16GB
 5. SanDisk Ultra Fit Flash Memory – 16GB
 6. SanDisk Cruzer Fit CZ33 Flash Memory – 32GB
 7. SanDisk CZ43 USB 3.0 Flash Memory – 32GB
 8. iKlips II Lightning Flash Drive 32GB
 9. Toshiba TransMemory U401 Flash Memory – 32GB
 10. Sandisk iXpand Mini Flash Memory – 64GB
 11. Sandisk EXTREME CZ80 USB3.1 Flash Memory – 64GB
 12. Kingston HyperX Savage Flash Memory – 64GB
 13. SanDisk Connect Wireless Stick Flash Memory – 64GB