فلش مموری

قطعات کامپیوترخرید فلش مموری

یکی از کاربردی‌ترین لوازمی که در دنیای دیجیتالی امروز وجود دارد، این دستگاه است. قطعا  شما هم به اهمیت این وسیله کوچک در زندگی پی برده‌اید و حداقل یک بار خرید فلش مموری را در یکی از فروشگاه های لوازم دیجیتال انجام داده اید. این وسیله ها می‌توانند اطلاعات شما را به راحتی در خود نگه‌دارند و هر زمان که بخواهید می‌توانید اطلاعات درون آن را به کامپیوتر انتقال دهید. در واقع، این وسیله هارد اکسترنالی با ظرفیت کمتر و در اندازه کوچک‌تر است. در این مقاله قصد داریم درباره قیمت فلشمموری‌، بهترین مدل این وسیله و نکاتی را که باید در هنگام خرید به آن توجه شود صحبت کنیم. اگر شما هم قصد خرید این وسیله را دارید، با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

خرید اینترنتی فلش مموری

 

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید حافظه رم

  • اندازه: این دستگاه در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود. در کل همه آن‌ها کوچک هستند اما برخی از آن‌ها آن قدر کوچک هستند که می‌توانید آن‌ها را در کیف پول خود نگهداری کنید. اگر اندازه این دستگاه برایتان مهم است، سعی کنید کوچک‌ترین آن را تهیه کنید. البته از نظر ما این دستگاه بزرگ‌تر کیفیت بهتری دارد و اجزای آن، آن قدر ظریف نیستند که با ضربه خوردن خراب شوند. با این حال، تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است و این امر را نمی‌توان به همه  بسط داد.
  • امنیت: ویژگی مهم دیگری که باید در هنگام خرید نگران قیمت فلش مموری نباشید چیزی که باید به آن توجه شود، امنیت اطلاعات است. با توجه به این که آن ها بسیار کوچک هستند، فراموش کردن و گم شدن آن‌ها زیاد به گوش می‌خورد. برخی از وسیله ها قابلیت رمزگذاری دارند و اگر قرار است در این حافظه اطلاعات بسیار مهم و شخصی خود را نگهداری کنید، بهتر است وسیله ای با امنیت بالا تهیه کنید.
  • شکل ظاهری: شاید کم‌اهمیت‌ترین ویژگی برای خرید این وسیله، شکل ظاهری آن باشد. با این حال، برخی از افراد دوست دارند نمونه ای زیبا داشته باشند. در سال‌های اخیر تولید نمونه های فانتزی افزایش پیدا کرده است. نمونه های زیادی با شکل شخصیت‌های محبوب، قهرمانان و... تولید می‌شوند. نکته‌ای که در این رابطه وجود دارد این است که هر چه ظاهر مدل های فانتزی‌تر باشد، قیمت آن بیشتر می‌شود. اصولا نمونه های کارتونی و فانتزی ظرفیت کمی دارند و صرفا برای استفاده کم عادی ساخته شده‌اند. در کل، با توجه به این که خرید فلش مموری در انواع مختلف در بازار زیاد است، گزینه‌های زیادی برای انتخاب خواهید داشت.
  • سرعت انتقال اطلاعات: در این زمینه در دو مدل USB 3.0 و USB 2.0 تولید می‌شود. اگر سرعت انتقال اطلاعات برایتان اهمیت دارد و در طول روز چندین بار اطلاعات را انتقال می‌دهید، بهتر است مدل USB 3.0  را خریداری کنید. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که دستگاهی که آن را به آن وصل می‌کنید مجهز به USB 3.0  باشد و با یکدیگر همخوانی داشته باشند.

قیمت فلش مموری در بازار

همان طور که پیش‌تر اشاره کردیم، قیمت فلش مموری با توجه به ویژگی‌های مختلفش متفاوت است. شما می‌توانید سی هزار تومانی تا نه میلیون تومانی در بازار پیدا کنید! با این حال با مبلغی کمتر از صد هزار تومان می‌شود نمونه ای خوب و باکیفیت برای استفاده روزانه و عادی تهیه کرد؛ بنابراین، نیازی نیست نگران قیمت آن‌ها باشید. شرکت‌های معتبری که نام بردیم، فلش‌های ارزان‌قیمت هم تولید می‌کنند که کیفیت بسیار خوبی دارند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کارت حافظه

قیمت فلش مموری سرعت بالا

انواع فلش مموری با سرعت بالا

در این مقاله به اطلاعاتی که برای خرید این وسیله نیاز است، بیان کردیم. معیارهای مختلفی را باید به هنگام خرید فلش مموری در نظر گرفت. پیشنهاد ما این است که حتی اگر می‌خواهید از وسیله خود استفاده‌ای ساده کنید، نوع باکیفیتی را تهیه کنید و از برند معتبری خرید کنید؛ زیرا همان گونه که قبلا گفتیم، این وسیله بیشتر از آن چه فکر می‌کنید، به کارتان می‌آیند و اگر نوع باکیفیت آن را تهیه نکنید، ممکن است بعدا پشیمان شوید! فلش مموریها با توجه به ویژگیهای مختلف به انواع متفاوتی تقسیم می‌شوند:

ظرفیت: همان طور که پیشتر اشاره کردیم، این وسیله در ظرفیت‌های مختلف 4، 8، 16، 64،128 و... گیگابایت تولید میشود و در بازار ایران بیشتر ظرفیت‌های 8، 16، 32 و 64 گیگابایتی به فروش میرسد.

جنس بدنه: فلش ها بیشتر از جنس پلاستیک و فلز هستند. بهتر است فلشی را تهیه کنید که بدنه فلزی داشته باشد زیرا این نمونه ها آسیب کمتری میبینند.
سرعت انتقال اطلاعات: این دستگاه ها بر اساس سرعت انتقال اطلاعات به سه دسته USB 2.0، USB 3.0 و USB 3.1 تقسیم می‌شوند. برخی از این دستگاه ها میتوانند همه این سرعت ها را پشتیبانی کنند.
ویژگی‌های حفاظتی: اگر اطلاعاتی مهمی را در آن نگهداری میکنید، بهتر است مدل ضدآب، ضدخش، ضدضربه، ضدلرزش و ضد گرد و غبار آن را تهیه کنید. همه نمونه ها مثلا فلش مموری فانتزی این ویژگیها را ندارند و برخی از آنها ممکن است تنها یک یا دو تا از این ویژگیها را داشته باشند. هنگام خرید این وسیله به صورت اینترنتی، در ابتدا همانطور که قیمت فلش مموری برایتان اهمیت دارد، ویژگیهای آن را بررسی کنید و اگر حضورا خرید میکنید، حتما از فروشنده بخواهید قابلیتهای آن را به شما بگوید.

 

انواع فلش مموری ظرفیت بالا