دستگاه فکس

ماشینهای اداریخرید دستگاه فکس ارزان

برای در دست داشتن اطلاعات کامل خرید فکس، ابتدا لازم است با ویژگی‎های این دستگاه آشنا شویم. در زبان فارسی، از دستگاه، اغلب به عنوان دورنگار یاد می‎شود. این دستگاه، در واقع ترکیبی از دستگاه‎های تلفن، اسکنر و چاپگر است. منظور این است که این دستگاه در واقع، ابزاری چند کاره و دارای قابلیت‎های متعددی است. بنابراین، این دستگاه علاوه بر ارسال و دریافت می‎تواند کاربردهای متنوعی داشته باشد و بار بسیاری از تحرکات اداری را بر دوش بکشد. این دستگاه ها دارای ظاهر متفاوت و برندهای مختلف هستند که می‌توانید بسته به نیاز و بودجه خود برای خرید دستگاه فکس مورد نظرتان اقدام کنید.

خرید دستگاه فکس ارزان

قیمت دستگاه فکس در بازار

محدوده قیمت دستگاه فکس در بازار کنونی بسته به نوع و مدل این دستگاه‎ها متغیر است و از نود و نه هزار و هشتصد تومان شروع می‎شود. مدل‎های حرارتی FO-51 و UX-41 در حال حاضر با این نرخ به فروش می‎رسند. پر فروشترین مدل‎های کنونی بازار خرید و فروش این دستگاه عبارتند از: ux-A557 و ux-P527 که هر دو به شرکت Sharp تعلق دارند. این دستگاه‎ها به ترتیب، با قیمت یکصد و سی و نه هزار تومان و یکصد و یازده هزار تومان در بازار عرضه می‎شوند

 شماری از مدل‎های جدید ارائه شده توسط شرکت Panasonic هم با متوسط قیمت یکصد تا دویست هزار تومان در دسترس علاقه مندان قرار دارند. البته، لازم به ذکر است که شمار دیگری از مدل‎ها و برندهای دستگاه از قیمت دستگاه فکس به مراتب بالاتری برخوردار هستند و از دو میلیون و سیصد تا شش میلیون و پانصد هزار تومان خرید و فروش می‎شوند. برای دریافت بهترین قیمت های این کالا می توانید با فروشگاه همگامان پویا تماس حاصل نمایید. از ویژگی‎های مهم یک دستگاه خوب می‎توان به بالا بودن حافظه دستگاه، سرعت ارسال و دریافت اطلاعات، کیفیت چاپ، مشخصات کاغذ ورودی و ضمانت و قیمت آن اشاره کرد. قیمت دستگاه های خوب هم قدری بالاتر است. در خرید دستگاه فکس، حتما فروشنده به شما خواهد گفت که هر دستگاه کاغذ مخصوصی را می‎پذیرد. یعنی، بعضی از دستگاه‎ها، اطلاعات دریافتی را تنها بر روی کاغذ A4  پرینت می‎کنند و انواع دیگری از این دستگاه‎ها فقط از کاغذ رولی بهره می‎برند. بنابراین، انواع فکس بر حسب کاغذ مورد نیاز سیستم متفاوت خواهد بود.  بنابراین، یک دستگاه خوب از ویژگی‎هایی نظیر سرعت بالای ارسال اطلاعات، سرعت بالای دریافت اطلاعات، حافظه بالا، کیفیت چاپ قابل قبول و انجام عملیات چاپ بر روی کاغذ A4 برخوردار است.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید فکس پاناسونیک

قیمت دستگاه فکس

انواع دستگاه فکس در بازار

در مجموع، دستگاه‎ها را بسته به نوع چاپ می‎توان به انواع حرارتی، کاربنی و لیزری تقسیم بندی کرد.

  • حرارتی: این دستگاه‎ فکس برای پرینت اطلاعات از فناوری چاپ حرارتی بهره می‎جویند. این قبیل دستگاه‎ها به اجبار فرآیند چاپ را بر روی کاغذهای حساس به حرارت انجام می‎دهند. شایان ذکر است که کاغذهای یاد شده از دوام بالایی برخوردار نیستند. بنابراین، گیرنده ناچار خواهد بود که پس از دریافت نسخه چاپی آن، اسناد مربوطه را بر روی کاغذهای بادوام‎تر کپی برداری کند. به علاوه، این دستگاه‎ها از سرعت و کیفیت چاپ قابل توجهی برخوردار نیستند. با این حال، ساختار بسیار ساده دستگاه‎های حرارتی موجب می‎شود که دستگاه دارای عمر بالایی باشد.
  • کاربنی: مبنای عملکرد دستگاه‎های کاربنی مشابه حرارتی است. با این حال، تفاوت در این است که این گروه از قیمت دستگاه‎ فکس ارزان، اطلاعات دریافتی خود را بر روی کاغذ A4 چاپ می‎کنند. دستگاه‎های کاربنی روند چاپ را با استفاده از کاربن به انجام می‎رسانند. در این جا، کاربن مانند کاغذ حرارتی عمل می‎کند و فرآیند چاپ را بر روی کاغذ A4 به انجام می‎رساند.
  • لیزری: دستگاه‎های لیزری جدیدترین انواع از این گروه دستگاه‎ها به شمار می‎آیند. دستگاه لیزری دارای اجزای مختلفی از قبیل تونر و درام است که وظیفه چاپ اطلاعات را بر عهده دارند. سرعت و کیفیت این دستگاه‎ها قابل توجه و مثال زدنی است. هزینه بالای تونر در هنگام خرید دستگاه فکس لیزری موجبات نگرانی کاربران را فراهم نخواهد کرد. چرا که هر یک از تونرها، حجم بسیار زیادی از چاپ اطلاعات را پشتیبانی می‎کنند. بنابراین، در نهایت هزینه تحمیل شده بسیار پائین‎تر از انواع دیگر این دستگاه‎ها خواهد بود. دستگاه‎های لیزری خود به دو نوع عادی و فلت تقسیم بندی می‎شوند. انواع فلت دارای قابلیت کپی برداری یا تصویر برداری از اسناد مهمی از قبیل شناسامه و پاسپورت هستند.