تلفن

ماشینهای اداری


خرید تلفن بی سیم و سیمی

در عصر جدید با گسترش و پیشرفت تکنولوژی، عموم مردم به این وسیله همراه و استفاده از آن روی آوردند، ولی هنوز نمی‌توان از این دستگاه ثابت به خاطر امکاناتی که در برقراری تماس با کیفیت دارد و همچنین به صرفه بودن آن در هزینه مکالمه چشم پوشی کرد. شاید شما هم با وجود مارک‌ها و امکانات مختلف هر گوشی با قیمت‌های گوناگون، سردرگم و در انتخاب این دستگاه مناسب خود، دچار شک و تردید شده باشید. بهتر است قبل از خرید تلفن خوب نکاتی را در این رابطه بدانید تا بتوانید دستگاهی مناسب کارایی خود و با قیمت مناسب خریداری کنید. ما در این مطلب شما را با نکاتی که باید قبل از خرید این دستگاه بدانید آشنا می‌کنیم و بهترین مارک‌ها را به شما معرفی و برای شما از قیمت آن در بازار خواهیم گفت. پس با ما همراه باشید.

خرید تلفن رومیزی ارزان

راهنمای خرید تلفن

اما شما باید چه انتظاراتی از این دستگاه داشته باشید؟ یک گوشی تلفن ثابت باید امکاناتی بیش از برقراری تماس داشته باشد. نکات زیر را در هنگام خرید حتما در نظر داشته باشید.

  • کیفیت صدا اولین اولویت شما در انتخاب این دستگاه: یکی از مهمترین و اصلی‌ترین گزینه‌ها، کیفیت انتقال صوت توسط این دستگاه است. مسلما شما دوست ندارید که در هنگام صحبت با این دستگاه صدای نویز و خش‌خش مداوم بشنوید یا صدا دچار قطعی و وصلی شود. نمونه ثابت برخلاف نمونه های همراه امکان برقراری تماس با کیفیت بالا را فراهم می‌کند. خوشبختانه این دستگاه چه ثابت و چه همراه مشکل آنتن‌دهی ندارد بنابراین باید از این دستگاه خود انتظار بهترین کیفیت صدا را داشته باشید.
  • متراژ خانه و تعداد اتاق‌ها بر برد و محدوده فرکانس آنتن دهی تاثیر گذار است: برخی فکر می‌کنند برد آنتن دهی برای خانه‌های بزرگ مهم است و مربوط به فاصله دستگاه بی سیم از دستگاه پایه می‌باشد. در صورتی که اینطور نیست، علاوه بر فاصله، تعداد اتاقها و میزان ضخامت دیوارها در آنتن‌دهی و قیمت تلفن بی سیم شما تاثیرگذار است. در خانه‌های قدیمی که دیوارهای ضخیمی دارند، ممکن است دستگاه های بی سیم با مشکل آنتن دهی مواجه شوند. علاوه بر این دستگاه‌های بی سیم در یک محدوده مجاز، فرکانس ارسال می‌کنند تا با فرکانس دستگاه‌های دیگر تداخل نداشته باشند. متاسفانه دستگاه‌های تقلبی این محدوده مجاز فرکانس را رعایت نکرده و به همین دلیل امکان تداخل فرکانس این دستگاه شما با دستگاه‌های دیگر بوجود خواهد آمد. فناوری جدیدی که در این دستگاه ها به کار می‌رود FHSS و DECT نام دارد که موجب عدم تداخل فرکانس دستگاه هنگام خرید تلفن با دستگاه‌های دیگر و مانع از شنود می‌شود.
  • چه مدت زمان در طول روز با این وسیله صحبت می‌کنید؟: اگر در آن دسته افرادی قرار دارید که به طور مداوم از نمونه ثابت استفاده کرده و صحبت می‌کنید، باتری گوشی بی سیم و مدت زمان صحبت با آن بدون نیاز به شارژ مجدد، باید برای شما از اهمیت بالایی برخوردار باشد. روی دفترچه راهنمای این دستگاه ها نوع باتری و مدت زمان صحبت بدون نیاز به شارژ مجدد، نوشته شده است. مسلما باتری با کیفیت و قدرت بالا تفاوت بسیاری در قیمت این دستگاه ایجاد می‌کند. اگر از این دستگاه به صورت مداوم استفاده ندارید، می‌توانید از این دستگاه با باتری‌های معمولی استفاده کرده و در هزینه خود صرفه‌جویی کنید. قیمت گوشی تلفن ثابت با این شرایط به صرفه تر است. بیشتر نمونه های بی سیم زمانی که به طور کامل شارژ می‌شوند، می‌توان بدون نیاز به شارژ مجدد، 8 ساعت به طور مداوم، با آن‌ها صحبت کرد. در برخی از دستگاه های جدید از باتری‌های قابل شارژ و کم هزینه AA یا AAA استفاده می‌کنند که قابل بازیافت هم هستند.
  • آیا نیازمند یک منشی هستید؟: شاید بتوان گفت اکثر دستگاه های موجود در بازار منشی دارند ولی دستگاه‌هایی هم از این امکان برخوردار نیستند. امکانات متفاوت منشی این دستگاه برای هر دستگاه، آن‌ها را از هم متمایز می‌کند. تعداد پیغام ضبط شده، نشان دادن تعداد پیغام‌های جدید، نشان دادن تعداد کل پیغام‌های موجود به همراه تاریخ و ساعت پیغام و مدت زمان ضبط پیغام، از جمله امکاناتی است که پیغامگیرها را از هم متمایز می‌کند. با توجه به نیاز خود باید تصمیم بگیرید که تا چه اندازه به امکانات یک منشی گوشی تلفنی نیازمندید.
  • گارانتی و خدمات پس از فروش را جدی بگیرید: به طور حتم گارانتی و خدمات پس از فروش 50 درصد در اطمینان خاطر شما نسبت به یک خرید تاثیر گذار است. اینکه شرکتی معتبر، خدمات و گارانتی پس از فروش را ارائه ‌دهد و مدت زمان گارانتی و موارد شامل حال گارانتی، می‌تواند به شما نسبت به درست بودن خریدتان اطمینان خاطر ببخشد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید تلفن پاناسونیک

قیمت تلفن اصل

قیمت تلفن در بازار

با توجه به نوع و امکاناتی که قبلا گفته شد در محدوده قیمت‌های متفاوتی قرار دارند. مارک و برند این دستگاه ها هم در قیمت آن‌ها بی‌تاثیر نیست. به طور کلی محدوده قیمت تلفن سیمی از 100 هزار تومان تا 300 هزار تومان و دستگاه های بی سیم (تنها یک گوشی بی سیم) از 250 هزار تومان تا 800 هزار تومان است. برخی دستگاه های بی سیم به خاطر امکانات دستگاه پایه و یا داشتن دو دستگاه بی سیم قیمت بالاتری دارند. البته باید در نظر داشت نمونه های تحت شبکه به خاطر امکانات و ویژگی‌های خاصشان، در محدوده قیمت بالاتری (بین 6 میلیون تا 9 میلیون) قرار دارند. این دسته از تلفن‌ها امکاناتی مانند کنفرانس چندگانه، پشتیبانی از دو یا چند خط ارائه می‌دهند که برخی از این امکانات باید توسط مخابرات برروی خط شما فعال شود و نیازمند شبکه و زیرساخت متفاوتی است که می‌توانید توسط متخصصین شبکه آن را برروی خط پیاده سازی و راه اندازی کنید. برای خرید تلفن با بهترین قیمت می توانید با بخش فروش فروشگاه لوازم دیجیتال همگامان پویا تماس حاصل نمایید.

آشنایی با انواع تلفن

این دستگاه ها انواع متفاوتی دارد که هرکدام معایب و مزایا خود را دارد. محیط و نوع کار شما در انتخاب نوع آن ها تاثیرگذار است که در ذیل به شرح آن پرداختیم.

  • ثابت سیمی: این دسته از قدیمی‌ترین سبک گوشی در خرید تلفن رومیزی ارزان است. اگرچه این دسته ها مانند قبل محبوب نیستند، ولی هرخانه‌ای باید یک دستگاه باسیم به عنوان یک اتصال امن داشته باشد. محدودیت این دستگاه ها در جا به جایی هنگام مکالمه است، ولی کارکرد این دسته در هنگام نبود برق را هم می‌توان به عنوان یک مزیت برتر این دستگاه‌ها نام برد. این دسته برای استفاده در محل‌های اداری هم مناسب است.
  • بی سیم: شاید استقبال عموم مردم از این دسته به خاطر امکان راه رفتن و جا به جایی در هنگام مکالمه باشد. این دسته بر روی یک پایه برای شارژ قرار می‌گیرد. دستگاه‌های پایه بر اساس سری ساخت، امکانات متفاوتی دارند. بعضی از دستگاه های پایه علاوه بر قابلیت شارژ گوشی سیار، قابلیت شماره گیری به صورت مجزا را نیز دارند. برخی دستگاه های بی سیم با یک دستگاه ثابت سیمی و برخی با یک دستگاه بی سیم دیگر ارائه می‌شوند. اینکه شما چه تعداد دستگاه برای منزل یا محل کار خود خریداری کنید و از نمونه های بی سیم یا سیمی استفاده کنید به عوامل متفاوتی حتی قیمت تلفن بی سیم یا سیمی وابسته است. استفاده از یک گوشی ثابت سیمی این مورد را به شما تضمین می‌کند در صورت رفتن برق و یا شارژ نداشتن دستگاه بی سیم، می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر محل اداری یا منزل شما بزرگ است شاید بهتر باشد علاوه بر یک دستگاه ثابت سیمی، چند دستگاه بی‌ سیم بر حسب نیاز خود خریداری کنید. بنابراین می‌توان گفت عواملی که بر تعداد و نوع دستگاه انتخابی شما تاثیر گذار است عبارتند از: نوع محل(اداری، خانگی)؛ متراژ محل مورد نظر.

بهترین مارک تلفن

وجود مارک‌های متفاوت در خرید تلفن، شما را در بازار سردرگم خواهد کرد اما شما می‌توانید از چند طریق متوجه شوید کدام برند خدمات بهتری را ارائه می‌کند. یکی از این راه‌ها مدت زمان خدمات ارائه شده توسط آن شرکت و دیگری میزان رضایتمندی خریدارها بعد از خرید است. بر این اساس می‌توان چند دسته از مارک‌ها و برندهای مطرح را معرفی کرد. مارک پاناسونیک و آلکاتل از برندهای قدیمی و پرسابقه در این زمینه‌اند. مارک گیگاست (Gigaset) نیز برند جدیدی است که گوشی‌های لمسی آن توجه مردم را به خود جلب کرده است و قیمت تلفن نسبت به گوشی‌های دیگر بالاتر بوده و در محدوده 3 میلیون تومان قرار دارد. خوشحال می‌شویم شما هم تجربه خرید و نکات مورد اهمیت از نظر خود را، با ما به اشتراک بگذارید. امکانات دیگری وجود دارد که شاید جزئی به نظر بیایند ولی در بعضی جهات قابل تامل‌اند و ممکن است به شما در نتیجه یک خرید خوب کمک بیشتری بکند، که به شرح آن‌ها می‌پردازیم:
•    نور پس زمینه صفحه کلید؛ این قسمت شاید مهم به نظر نرسد اما در هنگام شماره‌گیری در تاریکی به شما کمک بسیاری می‌کند.
•    کالر ای دی
•    میزان حافظه جهت دخیره سازی شماره تلفن بی سیم
•    میزان حافظه جهت ذخیره سازی تماس‌های ورودی
•    ابعاد گوشی و وزن آن
•    کیفیت و جنس گوشی و دکمه‌های آن
•    امکان بلاک شماره
•    امکان استفاده از هدست؛ برای برخی از آن ها جای اتصال هدست وجود دارد و برای افرادی که زیاد صحبت کرده و در حین مکالمه کار دیگری را همزمان انجام می‌دهند، یک امکان عالی به شمار می‌آید.
•    قابلیت ضبط مکالمه
•    قابلیت پیج کردن گوشی سیار