موس کامپیوتر

قطعات کامپیوتر


خرید موس کامپیوتر

برای خرید موس مانند خرید کیبورد ابتدا باید نوع استفاده و میزان استفاده خود در روز را بررسی کنید. دقت کنید که مقاومت آنها با دو سنجه اندازه‌گیری می‌شود، یکی مقدار کلیک که اکثراً حدود بیست میلیون کلیک است و دیگری مقدار مسافت طی شده برحسب کیلومتر که برای انواع رایج حدود 200 کیلومتر تقریب زده می‌شود. اگر قصد دارید سال‌ها از خرید موس کامپیوتر با سیم و بی سیم، بی‌نیاز باشید توجه به این دو معیار و گارانتی معتبر شما را به هدف می‌رساند. این موضوع در موضوع لوازم الکترونیکی و درباره موس‌های گیمینگ کمی تفاوت می‌کند و بسیار مهم است که سرعت پاسخگویی آن مطلوب باشد، این موضوع در بازی‌های نقش اول به خصوص در حالت آنلاین یک الویت جدی است. هیچکس دوست ندارد وسط بازی آنلاین شارژ باتری ماوس خود را تمام شده ببیند، انواع مختلفی از آنها نیز در بازار وجود دارند که شما می‌توانید هم با سیم و هم بی سیم از آن‌ها استفاده کنید. دقت کنید که برخی از طراحی‌های خاص آن ممکن است باعث افزایش شدید قیمت شود در حالی که از نظر فنی برتری خاصی ایجاد نمی‌کند. بهتر است بدانیم که گاهی بخشی از بودجه ما صرفاً به زیبایی اختصاص یافته است. با این حال انتخاب یک موس کامپیوتر با گارانتی که برای دست شما نیز راحت است در اغلب موارد رضایت صد در صدی از خرید را درپی خواهد داشت.

قیمت موس کامپیوتر ارزان

قیمت موس کامپیوتر در بازار

قیمت موس هم مانند قیمت کیبورد کامپیوتر طیف بسیار وسیعی را شامل می‌شود. از 20 هزارتومان تا نزدیک به 3 میلیون تومان متغیر است. این فاصله قیمتی اغلب به دلیل عوامل زیر است:

  • بهترین برند موس کامپیوتر: لاجیتک Logitech، مایکروسافت  Microsoft، انکر Anker، ایسوس Asus، ریزر Razer، فراسو، A4Tech و... از بقیه شناخته شده‌تر و مطمئن‌تر هستند.
  • گارانتی: اغلب یکساله هستند و باید در انتخاب شرکت پشتیان دقت کنید.
  • نوع طراحی: گاهی اوقات مدل‌های خاص با ظاهری ویژه و جدید ممکن است دلیلی برای قیمت گزاف باشد.
  • خوش دستی: برخی از آنها با هر دو دست راحت و سریع هستند، ارگونومیگ محصول عامل تعیین کننده‌ای است.
  • تکنولوژی کارکرد (سیم، بلوتوث، لیزر...): بدیهی است قیمت موس‌ کامپیوتری که با تکنولوژی امروزی‌تر کار می‌کنند بیشتر باشد. اما الزاماً به معنی برتری کیفی نخواهد بود.
  • عمر دستگاه: برحسب میلیون بار کلیک و مقدار مسافت طی شده برحسب کیلومتر بیان می‌شود.
  • ویژگی خاص: ممکن است برخی از دستگاه‌ها ویژگی منحصربفردی داشته باشند که بسیاری از مدلها ندارند. مثل قابلیت روشن و خاموش کردن، لایت چند رنگی، تنظیم نوردهی، امکان استفاده با سیم و بدون سیم در یک دستگاه و...که در برندهای مختلف یکسان نیست.
  • پاسخگویی: شامل سرعت و دقت پاسخگویی است که در خرید موس کامپیوتر برای گیمرها اهمیت دوچندانی دارد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید موس بیاند

انواع موس کامپیوتر از نظر اتصال

هنگام خرید موس کامپیوتر متوجه خواهید شد که انواع مختلفی دارند. نوع سیمی هنوز بسیار متداول است و در برخی موارد عمر بیشتری نسبت به نوع بی سیم دارد. موس‌ کامپیوتر بی سیم نیز طرفداران خاص خود را دارد. چرا که میز شما خلوت‌تر خواهد شد و دیگر خبری از سیم اضافه نیست و تا چند متر قابلیت پشتیبانی دارد. ماوس اپتیکال و لیزری بسیار به یکدیگر شباهت دارند و تفاوت فقط در تکنولوژی ثبت تصاویر است. ماوس لیزری تقریباً روی هر سطحی کار می‌کند و به همین دلیل قیمت آن بیشتر است. حرفه‌ای‌ترین نوع ماوس‌ها را باید موس گیمینگ کامپیوتر بدانیم که کلیک آن به شکل عالی طراحی و پیاده‌سازی شده است تا نقش شوتر را به خوبی در گیم‌ها اجرا کند. از طرفی سرعت پاسخگویی آن‌ها بسیار بالا و کمتر از 1 میلی ثانیه است، تا 50 میلیون کلیک عمر می‌کنند و به شدت ارگونومیک و جذاب هستند.

ماوس یا موشواره، سخت افزاری است که به کامپیوتر یا رایانه شخصی متصل می‌شود تا کار با سیستم راحت‌تر انجام شود. زمانی که شما آن را به کامپیوتر متصل می‌کنید یک فلش کوچک سفید رنگ (که البته شکل و رنگ آن قابل تغییر از سمت نرم افزار است) مشاهده خواهید کرد. با حرکت آن این فلش تغییر مکان خواهد داد و روی مانیتور قابل رهگیری است. برای انتخاب و مدیریت عملکرد معمولاً سه کلید روی آن قرار دارد. قیمت موس کامپیوتر ارزان با توجه به طراحی آن متغیر است. شاید اگر بگوییم استفاده از کامپیوتر بدون این وسیله غیرممکن است اغراق نکرده باشیم. اولین وسیله‌ای که توسط حرکات دست مدیریت می‌شد و با کامپیوتر ارتباط داشت در سال 1952 توسط نیروی دریایی کانادا به بهره‌برداری رسید که هیچ شباهت ظاهری با مدلهای کنونی ندارد.