پایه ویدئو پروژکتور

ماشینهای اداری


خرید پایه ویدئو پروژکتور

یکی از مهم‌ترین مسائل کاربران پس از خرید دستگاه ویدئو پروژکتور، انتخاب محل، روش و ابزار مناسب برای نصب پایه ویدئو پروژکتور است. ویدئو پروژکتورها به دو روش قابل نصب و استفاده هستند. برای دستگاه‌های سبک و قابل‌حمل، که نیاز فراوانی به جابه‌جایی دارند، بهترین ابزار نگهدارنده پایه چرخ‌دار است. اما در بیشتر موارد به دلیل ثبات محل پرده‌نمایش، نیاز به جابه‌جایی دستگاه پروژکتور کمتر دیده می‌شود.

به این ترتیب عموم کاربران پایه‌های ثابت را انتخاب می‌کنند. برای این دسته از کاربران پایه‌های نگهدارنده سقفی و دیواری طراحی شده است. شما برای نصب دستگاه ویدئو پروژکتور بر روی دیوار، می‌توانید از پایه دیواری و پایه چرخشی استفاده کنید. اما نصب پروژکتور به سقف مزایای متعددی دارد. این کار علاوه بر این که شما را از تنظیمات مداوم و همه‌روزه رها می‌کند، به دوام و عملکرد بهتر دستگاه نیز کمک شایانی می‌کند. چرا که با ثبات محل نصب دستگاه، دیگر نیازی به جابه‌جای نبوده و به این ترتیب مجبور نخواهید بود که آن را از برق جدا کرده و منتقل کنید. این کار به بهبود مصرف لامپ پروژکتور و همچنین افزایش طول عمر آن کمک می‌کند.

پایه ویدئو پروژکتور ارزان

سه پایه ویدئو پروژکتور

در برخی محیط‌ها که امکان نصب ویدئو پروژکتور بر روی سقف یا دیوار وجود ندارد، بهترین ابزار برای نگهداری و تنظیم زاویه دستگاه می‌تواند سه پایه نگهدارنده باشد. در این حالت می‌توانید دستگاه را به صورت پرتابل مورد استفاده قرار بدهید. سه پایه نگهدارنده پروژکتور وزن کمی داشته و فضای کمی اشغال می‌کند و به این ترتیب به راحتی قابل‌حمل خواهد بود. این محصول در انواع یک طبقه و دو طبقه عرضه می‌شود. انواع دو طبقه این محصول امکان استفاده همزمان برای دستگاه ویدئو پروژکتور و لپ‌تاپ را برای شما به ارمغان می‌آورد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید پایه پروژکتور اسکوپ

قیمت پایه ویدئو پروژکتور در بازار

پایه دستگاه پروژکتور همان نگهدارنده‌ دستگاه پروژکتور است. در حال حاضر پایه های مختلفی در بازار وجود دارد. قیمت پایه ویدئو پروژکتور از ۵۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد. این مبالغ با توجه به نوع محصول و برند سازنده آن متفاوت است. شما هم باید ابتدا میزان بودجه و هم نیاز خود را بررسی کنید و ببینید کدام یک از محصولات موجود برایتان مناسب است. بد نیست بدانید که در کنار قیمت پایه پروژکتور معمولی، قیمت سه پایه پروژکتور نیز متفاوت است.

برندهای مختلف انواع پایه پروژکتور را با امکانات گوناگون و کیفیت‌های متفاوت به بازار عرضه می‌کنند که با قیمت‌های مختلفی نیز به فروش می‌رسند. در حال حاضر انواع مختلف سقفی، دیواری، ثابت و دیواری پایه ویدئو پروژکتور موجود در بازار در محدوده قیمتی ۴۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان به فروش می‌رسند. قیمت این محصولات با توجه به اعتبار برند و امکاناتی که دارند، و البته معیارها و نیازهای شما، متفاوت خواهد بود.

انواع پایه ویدئو پروژکتور

همچنین برای خرید پایه پروژکتور، باید نوع دستگاه را در نظر بگیرید. همان‌طور که در بالا انواع پایه ها را معرفی کردیم، برای نصب آن به سقف از پایه سقفی ویدئو پروژکتور و برای نصب آن به دیوار از پایه نصب دیواری استفاده می‌شود. برای نمونه های قابل حمل نیز از میز چرخ‌دار یا سه‌پایه‌دار استفاده می‌شود. پایه پروژکتور مدل های مختلفی دارد. شما می توانید بسته به نیازتان و نوع کاربردی که از دستگاه خود انتظار دارید هر یک از این موارد را انتخاب کنید. قیمت پایه ویدئو پروژکتور در هر یک از مدل ها متفاوت است. در اینجا شما را با چهار نوع آشنا می کنیم.

  1. پایه نصب سقفی: پایه نصب سقفی برای انواع دستگاه‌ها کاربرد دارد. این نوع پایه که در مقایسه با سایر انواع پایه ویدئو پروژکتور بیشتر کاربرد دارد، بسیار زیبا و مقاوم بوده و در دو رنگ سفید و مشکی در بازار موجود است. همچنین نصب پایه سقفی بسیار آسان است.
  2. پایه برقی: پایه برقی برای سالن‌های آمفی‌تئاتر و مکان‌هایی که دارای سقف کاذب هستند، مناسب است. این نوع پایه باید با توجه به ارتفاع سقف محلی که دستگاه نصب می‌شود، انتخاب کرد. به جز مدل مینی ، تقریبا همه‌ انواع آنها را می‌توان به پایه برقی وصل کرد. پایه برقی مجهز به ریموت کنترل است. به آن پایه پروژکتور متحرک می گویند.
  3. پایه نصب دیواری: برای نصب دستگاه بر روی دیوار، از پایه نصب دیواری استفاده می‌شود. این نوع پایه نگهدارنده دارای بدنه‌ای محکم و قوی است که در سه سایز مختلف نیز وجود دارد. پایه نصب دیواری با نام‌های پایه شورت ترو یا پایه ویدئو پروژکتور فاصله کوتاه نیز شناخته می‌شود.
  4. پایه نصب ثابت: از پایه نصب ثابت برای نصب ثابت دستگاه استفاده می‌شود. نصب ثابت پروژکتور طول عمر دستگاه را بالا برده و آن را از آسیب‌هایی مانند ضربه و نفوذ مایعات محافظت می‌کند. پایه نصب ثابت در سه سایز با ارتفاع و سایز قابل تنظیم تولید و عرضه می‌شود.