ریبون

ماشینهای اداری


خرید ریبون چاپگر

ریبون‌ها یکی از محصولات مفید و کاربردی در بازار هستند که از آنها برای موارد مختلفی مانند چاپ روی برچسب‌ها و لیبل‌ها استفاده می‌شود. این جوهر از طریق گرمایی که توسط هد به ریبون چاپگر داده می‌شود برجای می‌ماند و اطلاعات را روی برچسب‌ها و فیش‌ها ماندگار می‌کند. ریبون پرینت ها بسیار متنوع هستند و هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. این ویژگی‌ها روی کیفیت و ماندگاری آن تاثیر بسیار زیادی دارد.

ریبن پرینت ارزان

مزایای خرید ریبون پرینت

ریبون‌ها در صنعت چاپ اهمیت زیادی دارند و مدل‌های متنوعی از آن وارد بازار شده است. این محصولات هر چقدر کیفیت بهتری داشته باشند، مدت زمان بیشتری روی برچسب‌ها و پارچه‌ها باقی می‌مانند. مقاومت زیاد و طول عمر خوب در میان ویژگی‌های این محصول است که در زمان خرید ریبون چاپگر اهمیت زیادی برای کاربر دارد. در زمان خرید بهتر است به این ویژگی‌ها توجه کنیم تا بهترین محصول را تهیه کنیم. این ویژگی‌ها شامل موارد زیر است:

 • مقاومت در مقابل سایش (هر چقدر این مقاومت بیشتر باشد در زمان بر خورد با سایر اجسام رنگ خود را از دست نمی‌دهند)
 • توجه به قابلیت ضد آب بودن این محصول
 • وضوح و شفافیت خوب چاپ
 • سازگاری با انواع دستگاه
 • مقاومت در مقابل نور خورشید و انواع شوینده
 • قابلیت استفاده بر روی پارچه، برچسب‌ها و ..
 • بازدهی بالا و استاندارد بودن

قیمت ریبون در بازار

ریبون‌ها یک از محصولات بسیار متنوع در بازار هستند و به همین خاطر محدوده قیمت آنها بسیار گسترده است و نوسان زیادی دارد. دلایل زیادی بر روی قیمت این محصول تاثیر می‌گذارد که مهم‌ترین آن مقاومت بالای آن است. دوام و ماندگاری و البته کیفیت زیاد از دیگر ویژگی‌های این محصول است که بر روی قیمت ریبون پرینت تاثیر می‌گذارد. باید گفت که هر چقدر که مقاومت و کارایی آن بیشتر باشد قیمت آن نیز افزایش می‌یابد و بر محبوبیت آن در میان سایر برندها می‌افزاید. این محصول متنوع که توسط شرکت‌های مختلفی وارد بازار می‌شود را در بالاترین قیمت می‌توان در حدود 40 هزار تومان و در پایین‌ترین قیمت در حدود 10 هزار تومان تهیه کرد.

بهترین ریبون‌های موجود در بازار

همانطور که در بالا گفته شد ریبون‌ها تنوع زیادی دارند و شرکت‌های مختلفی آنها را تولید می‌کنند. امروزه شرکت‌های زیادی اقدام به تولید بهترین و برترین ریبون‌ها کرده‌اند که کیفیت و کارایی محصولات آنها حرف اول را در بازار در میان سایر رقیبان می‌زنند. این محصولات شامل ریبون چاپگر کمپانی زبرا، محصولات کمپانی هایتی، محصولات کمپانی فارگو، محصولات کمپانی اولیس و... هستند که دارای ویژگی‌های خاص خود هستند. 

 • ریبون زبرا یکی از محصولات شرکت زبرا است که به صورت رنگی و مشکی در مدل‌های مختلف وارد بازار شده است. محصولات این شرکت از دوام و ماندگاری بسیار بالایی برخوردار هستند. از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به کیفیت خوب اشاره کرد که به آسانی از بین نمی‌روند.
 • ریبون اولیس از دیگر محصولات معتبر موجود در بازار است که این شرکت از مواد درجه یک برای تولید انواع مدل‌ محصولات خود استفاده می‌کند. محصولات این شرکت دارای ویژگی‌های زیادی است که از آنها می‌توان برای چاپ بر روی کارت ویزیت‌ها استفاده کرد. کیفیت چاپ و ماندگاری زیاد بر قابلیت‌های محصولات این شرکت افزوده است. 
 • ریبون هایتی یکی دیگر از محصولات با کیفیت بازار بوده که مقاومت بسیار زیادی دارد. از این مدل در صنعت چاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد که ماندگاری زیادی دارد.
 • ریبون فارگو توسط شرکت HID آمریکایی تولید شده است که عمر زیادی دارند. این جوهر دارای مقاومت بسیار بالایی است و دوام و کیفیت زیادی دارد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید ریبون پرینتر سوزنی میوا

ریبون چاپگر ارزان

انواع ریبون پرینت

مدل‌های مختلفی از ریبون در بازار موجود است که می‌توانیم مدل وکس «Wax Ribbon»، وکس رزین «Wax Resin Ribbon»، رزین «Resin Ribbon»، سوپر رزین «Super Resin Ribbon»، واش ریبون «Wash Ribbon»، تاریخ زن حرارتی و جوهر جامد تاریخ زن حرارتی را مشاهده کنیم. 

 1. مدل ریبون وکس «Wax Ribbon» این مدل یکی از ارزان‌ترین مدل‌های موجود در بازار است. این محصول، کاربرد بسیار زیادی روی برچسب‌های کاغذی دارد و دارای کیفیت مناسبی است. این ریبون برای برچسب‌های کاغذی استفاده می‌شود که حساسیت زیادی نسبت به سایش و رطوبت دارند.
 2. مدل وکس رزین «Wax Resin Ribbon» یکی از مقاوم‌ترین مدل‌ها است که بر روی برچسب‌های کاغذی استفاده می‌شود. مقاومت این محصول نسبت به ریبون وکس بیشتر است. البته بدانید که از این محصول می‌توانید بر روی برچسب‌های صدفی نیز استفاده کنید. طول عمر این محصول بسیار زیاد است.
 3. مدل «Resin Ribbon» یکی دیگر از مدل‌های موجود در بازار است که مقاومت بسیار زیاد و کیفیت چاپ بسیار خوبی دارد. این محصول را برای چاپ بر روی برچسب‌هایی مانند متال، پی وی سی، پارچه‌ای و دیگر محصولات استفاده می‌کنند. باید گفت که این ریبون در مقابل شوینده‌ها و سایر حلال‌ها بسیار مقاوم است و دوام زیادی دارد. مقاومت زیاد آن در برابر سایش و رطوبت بر کارایی آن افزوده است. از این ریبون پرینت می‌توان برای چاپ بر روی برچسب‌های دیگر نیز استفاده کرد.
 4. سوپر رزین «Super Resin Ribbon» یکی از محصولاتی است که از آن برای موارد خاص استفاده می‌شود. این ریبون در مقابل شوینده‌های قوی و انواع حلال‌ها مقاومت دارد. سوپر رزین برای چاپ بر روی برچسب‌های متال، شیرنگ، آلومینیومی، پلاستیکی و .. استفاده می‌شود. اما باید بدانید که این محصول برای برچسب‌های کاغذی اصلا بکار برده نمی‌شود، چرا که زود از بین می‌رود. مقاومت این محصول از ریبون رزین بیشتر بوده و در مقابل شست‌وشو مقاومت بسیار زیادی را از خود نشان می‌دهد.
 5. واش ریبون «Wash Ribbon» به طور معمول برای صنعت پوشاک و لباس بکار برده می‌شود. این محصول مقاومت زیادی دارد و برای چاپ بر روی پارچه‌های تایوک و صنعت نساجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مقاومت خوب و کیفیت بالا باعث شده این ریبون چاپگر در مقابل آنزیم‌های شوینده از بین نرود. این ریبون برای مارک‌های لباس‌ها و پوشاک مناسب است.
 6. ریبون تاریخ زن حرارتی مقاومت خوبی در مقابل سایش دارد و اصلا پاک نمی‌شود. این محصول برای دستگاه‌هایی که مخصوص تاریخ زدن هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ریبون در اندازه‌های 3، 4،5 و .. هستند و بر روی پاکت مواد غذایی و صنایع آرایشی استفاده می‌شوند. مقاومت این محصول در مقابل سایش باعث افزایش کیفیت و کارایی آن در بازار شده است. جوهر جامد تاریخ زن حرارتی برای دستگاه‌های تاریخ زن هستند. این محصول در رنگ‌های مشکی و سفید وارد بازار شده‌اند که در مقابل سایش مقاومت دارند. طول عمر این جوهر جامد زیاد است و می‌تواند مدت‌ها بر روی محصول باقی بماند.