صندوق فروشگاهی

دسته بندی محصولات

در سال‌های اخیر شاهد رشد هایپرمارکت‌ و سوپرمارکت‌های بزرگ محلی بوده‌ایم. فروشگاه‌ها تجهیزات زیادی نیاز دارند که خرید آنها خیلی‌ها را دچار سردرگمی می‌کند. در این مطلب قصد داریم بیشتر درباره نکات مربوط به خرید صندوق فروشگاهی صحبت کنیم.

خرید صندوق فروشگاهی

خرید صندوق فروشگاهی

با گسترش روزافزون فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپرمارکت‌ها در سراسر کشور و از طرف دیگر اقبال سوپرمارکت‌های بزرگ محلی به استفاده از صندوق فروشگاهی، شاهد عرضه مدل‌های مختلف با مشخصات فنی و قیمت متفاوت در بازار هستیم. همین موضوع باعث شده است تا خریداران هنگام خرید صندوق یا پوز فروشگاهی دچار سردرگمی شوند و نتوانند تصمیم بگیرند که کدام مدل بیشتر برای آنها مناسب‌تر است. بدون‌شک مدلی که در یک هایپرمارکت بزرگ کاربرد دارد با نمونه مناسب یک سوپرمارکت متفاوت است. از طرف دیگر صندوق فروشگاهی یک محصول تخصصی است و باید پیش از خرید با آگاهی تصمیم بگیرید. در این مطلب تلاش می‌کنیم در خرید این محصول به شما کمک کنیم تا بتوانید بسته به نیاز و بودجه خودتان بهترین انتخاب را داشته باشید.

انواع صندوق یا پوز فروشگاهی در بازار

بهتر است اول ببینیم چند مدل از صندوق یا پوز فروشگاهی در بازار وجود دارد و بیشتر با انواع این دستگاه آشنا شویم. به طور کلی تمام صندوق‌های موجود در بازار به دو دسته کلی زیر تقسیم می‌شوند:

  • بدون سیستم عامل: این صندوق‌ها کاربری ساده‌ای دارند، از پیش برنامه‌ریزی شده‌اند و قابلیت ارتقا ندارند. به دلیل اینکه شرکت سازنده تمام برنامه‌ریزی‌های قبلی را روی این دستگاه انجام می‌دهد، خیلی نمی‌توان روی انعطاف‌پذیری آنها حساب کرد.
  • دارای سیستم عامل: این مدل که مرسوم‌ترین گزینه در بازار است و در بیشتر فروشگاه‌ها شاهد آن هستیم، به سیستم عامل و نرم‌افزار فروشگاهی موردنظر مجهز شده است.

مدل بدون سیستم عامل در واقع بیشتر شبیه ماشین حسابی عمل می‌کند که به بارکدخوان متصل شده و با نرم‌افزار فروشگاهی از پیش نصب و برنامه‌ریزی شده کار می‌کند. این مدل یک نمایشگر کوچک دارد و بیشتر مناسب سوپرمارکت‌هاست. اما مدل دارای سیستم عامل که امکان برنامه‌ریزی و نصب نرم‌افزارهای مختلف را داراست شامل دو مدل زیر می‌شود:

 

  • POS: پرکاربردترین مدلی که در بسیار از مراکز خرید و هایپرمارکت‌ها شاهد آن هستیم، همین مدل است. می‌توانید روی این دستگاه از نرم‌افزارهای فروشگاهی و مالی مختلف استفاده کنید، ضمن اینکه قابلیت به‌روزرسانی و ارتقا هم دارد. اگر سیستم کامپیوتری خوبی دارید که سخت‌افزار قابل قبولی دارد، می‌توانید به کمک بارکدخوان، صندوق، فیش پرینتر و یک نرم افزار خوب آن را به صندوق فروشگاهی تبدیل کنید.
  • POS لمسی: احتمالا فروشگاه‌هایی را دیده‌اید که از سمت فروشنده یا خریدار می‌توان تمام سفارش‌ها و کارهای دیگر را روی یک نمایشگر لمسی انجام داد. درواقع این دستگاه شبیه All-in-oneهای معروف است که در آنها از موس و کیبورد یا حتی کیس خبری نیست.

صندوق فروشگاهی ارزان قیمت

پوز فروشگاهی ارزان قیمت

بدون شک وقتی بخواهید از کیفیت بالا، سرعت و امکانات خوب بهره ببرید باید هزینه آن را بپردازید. اما این ادعا به این معنی نیست که مدل‌های اقتصادی مانند مدل‌های ارزان قیمت نیاز شما را پوشش نمی‌دهند و نمی‌توانید با آنها کارکنید.

بی‌تردید شما باید بسته به نیاز و حجم کاری خودتان تصمیم بگیرید که کدام مدل مناسب‌تر است، ولی قطعا باید نیم‌نگاهی هم به جیب‌تان بیندازید. نکته مهم دیگر این است که هنگام خرید صندوق فروشگاهی ارزان قیمت، سطح توقع‌تان را با دستگاه خریداری شده سازگار کنید. ضمن اینکه حواستان باشد موضوع قیمت تبدیل به اولویت اول‌تان نشود!

سفارش و قیمت صندوق فروشگاهی

همان‌طور که پیشتر در این مطلب گفتیم، انواع تجهیزات فروشگاهی با طراحی ظاهری، مشخصات فنی و قیمت متفاوت روانه بازار می‌شوند و از آنجایی که تنوع زیادی را شاهد هستیم، می‌توانید مدل‌های زیای را با قیمت مختلف در بازار بیابید. برای سفارش صندوق و پوز فروشگاهی بهتر است ابتدا نیاز و بودجه خودتان را مشخص کرده و بعد از آن خیلی دقیق تحقیق کنید. ضمن اینکه حتما سراغ نظرات کاربران و دیگران خریداران بروید و ببینید آنها چه تجربه‌ای داشته‌اند.

بازه قیمتی انواع این محصول از حدود 3 میلیون تومان شروع شده و در مدل‌های حرفه‌ای و لمسی به 20 میلیون تومان هم می‌رسد.

ناگفته نماند که حتما نیازی نیست به فروشگاه‌های مختلف سر بزنید تا بیشتر سردر گم شوید. خیلی راحت می‌توانید از محل کار یا خانه خودتان از طریق سایت ما بهترین صندوق‌های فروشگاهی را مشاهده کرده، قیمت آنها را ببینید، مدل‌های مختلف را مقایسه کنید و در نهایت گزینه موردنظرتان را بخرید.