گیرنده دیجیتال

لوازم صوتی تصویری


خرید گیرنده دیجیتال ارزان

برخی از شما حتما زمانی را به خاطر دارید که  با هر تکان آنتن و به هم ریختن آب‌وهوا تصاویر تلویزیون از دست میرفت و برای برگشت تصویر نیاز بود که آنتن مجددا تنظیم شود. بنابراین خرید گیرنده دیجیتال راه حل خوبی برای این موضوع است. اما حالا که دستگاه‌های دیجیتال وارد بازار شده‌اند یا تلویزیون‌های امروزی خودشان به گیرنده های داخلی مجهز هستند، دیگر از این خبرها نیست. امروز می‌خواهیم بیشتر در باره خرید و قیمت گیرنده دیجیتال ارزان و جزئیات مربوط به آن صحبت کنیم.

گیرنده دیجیتال ارزان

قیمت گیرنده دیجیتال در بازار

در مورد خرید این دستگاه و نکات آن را گفتیم. دستگاه های موجود در بازار کشورمان در بازه قیمتی ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان هستند و امکانات نسبتا مشابهی را نیز ارائه می‌دهند. اما اگر به دنبال قیمت گیرنده دیجیتال ارزان و مجهز به قابلیت های خاص نظیر امکان ضبط برنامه های تلویزیونی با کیفیت HD یا در دسترس بودن ورودی‌ها و خروجی‌های خاص هستید باید به دنبال گیرنده‌هایی در محدوده قیمتی بالاتر باشید. به طور کلی شما می‌توانید با ۲۰۰ هزار تومان که قیمت گیرنده دیجیتال تلویزیون می باشد و مورد تایید نماینده سازمان صدا و سیما (تکتا) باشد را تهیه کرده و از خرید خود احساس رضایت کنید. فروشگاه اینترنتی همگامان پویا به عنوان مرکز عرضه لوازم دیجیتال جدید یکی از بهترین فروشگاه ها برای خرید گیرنده دیجیتال ارزان است. شما می توانید خرید با بهترین قیمت را در همین فروشگاه انجام دهید و محصولتان را با ضمانت و گارانتی تحویل بگیرید.

ارزانترین گیرنده دیجیتال تلویزیون

انواع گیرنده دیجیتال

گیرنده قابل حمل: دستگاه دیجیتال کامپیوتری که در قالب گیرنده های دیجیتال USB یا همان اکسترنال تولید می‌شود در مدلهای مختلف امکانات نرم افزاری و سخت‌افزاری متنوعی را به شما ارائه میدهد. دستگاه دیجیتال کامپیوتر باید از ورودی آنتن به صورت ریز یا به صورت استاندارد برخوردار باشد. توصیه می‌شود از گیرنده های دیجیتال USB مجهز به ورودی آنتن استاندارد استفاده کنید؛ چراکه قیمت گیرنده دیجیتال قابل حمل USB بسیار مناسب است. علاوه بر آن در این حالت افت سیگنال دیجیتال صورت نمی پذیرد. خرید گیرنده دیجیتال USB باید بتواند از تمامی نسخه های سیستم عامل ویندوز و مک پشتیبانی کند. نکته انتهایی در خصوص گیرنده‌های دیجیتال مخصوص کامپیوتر نرم افزار دیجیتال آنهاست. نرم‌افزار Totalmedia برای ویندوز و نرم‌افزار eyetv برای سیستم عامل مک از بهترین نرم‌افزارهای دریافت شبکه های دیجیتالی هستند.

گیرنده دیجیتال تلویزیون: مدل دوم از دستگاه دیجیتال همان دستگاهی است که این روزها در خانه بسیاری از ما پیدا می‌شود. این دستگاه کوچک و جمع‌آوری از طریق خروجی خود به آنتن متصل می‌شود و با دریافت امواج RF موجود در فضا و تبدیل آن به صدا و تصویر دیجیتال، برنامه‌ها را به شما نمایش می‌دهد.

گیرنده دیجیتال خودرو: سومین نوعی گیرنده ها، مدلهای مخصوص خودرو است. این گیرنده ها عموماً در دو مدل مجهز به صفحه LCD  یا فاقد LCD در بازار موجود اند. توصیه می شود برای نصب گیرنده های دیجیتال مخصوص خودرو از نصاب سیستمهای صوتی کمک گرفته شود.

گیرنده دیجیتال تلویزیون

در هنگام خرید گیرنده دیجیتال یک باید به گارانتی دستگاه و تاییدیه سازمان تکتا توجه شود. جنس بدنه گیرنده از اهمیت بالایی برخوردار بوده و بهتر است گیرنده‌ای انتخاب شود که بدنه آن فلزی باشد. تعداد و نوع پورتهای خروجی و ورودی اهمیت ویژه‌ای داشته و دارا بودن پورت خروجی HDMI  و پورت ورودی USB مهم تلقی میشود. بهتر است دستگاه از زبان فارسی و فونتهای رایج تصویر، صدا و عکس پشتیبانی کند. کیفیت تصاویر دریافتی در تلویزیونها و یا گیرنده های دیجیتال عموماً میتواند SD، HD و یا Full HD باشد. حتی باید گیرنده ارزان تلویزیون شما امکان دریافت تصاویری با کیفیت HD را داشته باشد و تلویزیون شما نیز باید بتواند تصاویر مذکور را پخش کند. اکثر گیرنده ها و تلویزیونهای دیجیتال امروزی از امکان پخش تصاویر با کیفیت HD بهره‌مند اند. اگر به دنبال آن هستید که تصاویر و صداهای دریافتی را با کیفیت HD در اختیار داشته باشید باید از کابل و پورتHDMI  استفاده کنید. برای اینکه بدانید چه نوع دستگاه دیجیتالی میخواهید تهیه کنید لازم است مواردی را مد نظر داشته باشید:

  • ورودی و خروجی های اصلی دستگاه دیجیتال: قیمت گیرنده دیجیتال در ساده‌ترین حالت خود که از یک ورودی آنتن RF IN برخوردار بوده و سیم آنتن به آن متصل میشود کاملا مناسب است. ورودی دیگری که بر روی دستگاه قرار دارد پورت USB بوده که در حوزه قابلیت PVR و به‌روزرسانی دستگاه کمک میکند. سه خروجی (A/V OUT) به رنگ های زرد (برای تصویر)، سفید و قرمز (صدای چپ و راست) نیز پشت دستگاه قرار دارد. با اتصال یکسر فیشهای رنگی به خروجی گیرنده vga و اتصال سر دیگر به ورودی‌های همرنگ بر روی تلویزیون (A/V IN) امکان دریافت صدا و تصویر میسر میشود. در حالتی که دستگاه بتواند از کیفیت HD نیز پشتیبانی کند یک خروجی HDMI نیز پشت دستگاه دیده می‌شود.
  • ضبط کننده شخصی ویدیو در گیرنده های دیجیتال تلویزیون: یکی از آپشن‌های محبوبی که توسط گیرنده‌های دیجیتال ارائه میشود امکان ضبط ویدیو از تلویزیون است. به این منظور شما باید یک حافظه جانبی نظیر هارد اکسترنال یا فلش را از طریق ورودی USB به دستگاه دیجیتال خود متصل کنید. پس از اتصال حافظه جانبی، با فشردن دکمه REC بر روی کنترل دستگاه ضبط کردن فیلم آغاز خواهد شد. در تعدادی از بهترین مارک گیرنده ارزان برای تلویزیون موجود در بازار پس از آغاز ضبط، یک شمارشگر روی صفحه تلویزیون پدیدار خواهد شد. برای متوقف کردن روند مذکور فشردن دکمه EXIT کمک‌کننده خواهد بود. پس از پایان رکورد گیری فایل نهایی در حافظه فلش موجود است.

گیرنده دیجیتال برای خودرو