مانیتور کامپیوتر

قطعات کامپیوتر

خرید مانیتور کامپیوتر ارزان

در این مطلب قصد داریم تا شما را با قیمت مانیتور کامپیوتر حرفه ای یا نمایشگر و نکاتی که در خرید آن باید مورد نظر قرار دهید آشنا کنیم. اگر رایانه شخصی در محل کار یا منزل دارید حتماً اسمش به گوش شما خورده است. ولی در این مطلب سعی می‌کنیم نکات جامع‌تری را پیرامون متداول‌ترین دستگاه خروجی بیان کنیم. به طور کلی سخت‌افزارها به دو دسته ورودی و خروجی تقسیم می‌شوند. اگر هدف دستگاه انتقال پیام یا اطلاعات از دنیای بیرون به درون کامپیوتر باشد دستگاه ورودی است. برعکس، اگر دستگاهی اطلاعات و پیام را از درون کامپیوتر به دنیای بیرون انتقال دهد خروجی است. صفحه نمایش یک خروجی تصویری است. بدون خرید مانیتور ارزان عملاً استفاده از کامپیوتر یا لپ‌تاپ غیر ممکن خواهد بود؛ چرا که کاربر هیچ ارتباط بصری برای مدیریت سیستم نخواهد داشت.

خرید مانیتور کامپیوتر ارزان

قیمت مانیتور کامپیوتر در بازار

تهیه و خریداری مانیتور گیمینگ ویژه بازی و گیم نیازمند دقت بیشتر به خاصیت صفحه نمایش های گیمینگ است. اغلب قیمت مانیتور گیمینگ بسیار بالاتر، نسبت به قیمت سایر مدل‌های دیگر است. ولی طبیعتاً پرفورمنس بهتر آن‌ها محدود به دنیای گیم نیست و در استفاده‌های روزمره نیز مشهود خواهد بود، اما این خرید مانیتور گیمینگ ارزان زمانی منطقی است و توجیه اقتصادی دارد که بیشتر استفاده کاربر برای گیمینگ باشد.

روزبه‌روز اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی افزایش می‌یابد. در این وادی پر از ایده و خلاقیت تلویزیون‌ها و نمایشگرها نیز سهیم هستند. نصب مانیتور ارزان، به‌ویژه مانیتورهای سفیدرنگ به دیوار اتاق تاثیر شگرفی در زیبایی محیط خواهد گذاشت. برخی از آن ها این قابلیت را دارند که از پشت به دیوار آویزان شوند. در خرید مانیتور کامپیوتر دقت کنید، این دستگاه ها اغلب بسیار باریک هستند. قیمت مانیتور کامپیوتر با پایه تفاوت چندانی با مانیتور های معمولی ندارد. پایه نمایشگر به گونه‌ای طراحی می‌شود که وزن آن را تحمل کند، پس اگر سعی دارید یک نمایشگر را خودتان در ارتفاع نصب کنید حتماً از استحکام پایه مطمئن شوید.

قیمت مانیتورکامپیوتر ارزان

انواع صفحه نمایش و مانیتور کامپیوتر

این روزها فقط شاهد خرید مانیتور کامیپوتر از نوع LED و OLED هستیم و کمتر می‌توانیم LCD و CRT را ببینیم. این موضوع دو دلیل مهم دارد، اول اینکه مدل های LCD و CRT جای زیادی می‌گیرند و دوم اینکه مصرف بالایی دارند. شاید فقط در برخی ادارات و مراکز اداری همچنان شاهد چنین دستگاههایی باشیم. مدلهای LED و OLED به دلیل بهره‌گیری از تکنولوژی‌های جدید، در زمینه‌های مختلف چون گیمینگ، تولید محتوا، کارهای گرافیکی و تماشای فیلم طرفداران بیشتری دارند. از سوی دیگر نه‌تنها کیفیت پنل آنها بالاست، بلکه مصرف انرژی کمتری دارند.مانیتورCRT : مخفف عبارت Cathode-ray tube به معنی لوله پرتو کاتدی است، یک تفنگ الکترونی به شکل پیوسته الکترون‌ها که بار منفی دارند را به پشت مانیتور شلیک می‌کند. انواع نمایشگرها به طور کامل در زیر آمده است:

  • مانیتور LCD: کوتاه شده عبارت Liquid-crystal display به معنای نمایشگر کریستال مایع است. آدرس‌دهی نمایشگر به شکل ماتریسی است و نسبت به تغییر ولتاژ حساس است.
  • مانیتور LED: در اصل همان  ال‌سی‌دی هستند که فقط  Backlight آن‌ها از ال‌ای‌دی است.
  • مانیتور پلاسما: چندان رایج نیستند ولی آدرس‌دهی مشابه با ال‌سی‌دی دارند و در ساختار آن‌ها از گاز رادیون استفاده می‌شود.
  • صفحه نمایش OLED: هر پیکسل به شکل مستقیم نور ساطع می‌کند و این امر سبب می‌شود که کیفیت تصویر و کنتراست تا حد فوق العاده بهبود یابد.

نمایشگر ها را میتوان از فروشگاه لوازم الکترونیکی همگامان پویا خرید.