پرینتر

ماشینهای اداریخرید پرینتر و چاپگر

امروزه کارهای اداری و امور روزانه ما به تکنولوژی گره خورده است. دبیرستانی باشید، یا استاد دانشگاه یا اگر در یک اداره مشغول به کار هستید، اگر شرکت و کار تخصصی خودتان را دنبال می‌کنید، قاعدتا سر و کارتان به چاپگر و قیمت پرینتر خورده است. یعنی امکان ندارد شما یک کار اداری یا ثبت‌نام داشته باشید و در آن نیاز به پرینت مدارک‌تان پیدا نکرده باشید. در این مقاله قصد داریم به شما برای خرید پرینتر خوب و انتخاب درست دستگاه چاپ کمک کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

 

قیمت پرینترهای سیاه و سفید ارزان

قیمت پرینتر در بازار

مدل های لیزری که مناسب مصارف اداری هستند، اگر چندکاره بخواهید قیمت پرینتر سه کاره از محدوده 1 میلیون و 500 هزار تومان تا 79 میلیون تومان است. در غیر این‌صورت با 700 هزار تومان هم می‌توانید یک پرینتر لیزری ارزان تهیه کنید. اگر این دستگاه را برای کاربری خانگی می‌خواهید می‌توانید از مدل های جوهرافشان، که جزو پرینترهای ارزان قیمت هستند و بازه قیمت‌ پرینتر از 300 هزارتومان به بالا است، استفاده کنید. در پاسخ به این سوال که چه پرینتری بهتر است، باید بگوییم که این دستگاه ها بر اساس ساختاری که دارند، متفاوت هستند. با توجه به اینکه از این دستگاه چه عملکرد و کارایی انتظار دارید، آن ها به چهار دسته جوهرافشان، رنگی، سیاه و سفید، چندکاره تقسیم می‌شوند.

  1. پرینترهای جوهرافشان: همانطور که از اسم‌شان پیداست از طریق هد، جوهر روی کاغذ پخش می‌کند و تصاویر رنگی یا سیاه و سفید به شما می‌دهد. این دستگاه ها بیشتر  برای پرینت عکس و کاربری عمومی قابل استفاده است. این قیمت پرینترهای 3 کاره جوهرافشان زیاد نیست، ولی هزینه جوهر آنها کم نیست. ضمن اینکه اگر طولانی مدت از آنها استفاده نکنید جوهرشان خشک می‌شود.
  2. چاپگر سیاه و سفید: آن را اصطلاحا پیرینتر های تک رنگ نیز می‌گویند. اگر برای کارهای اداری‌تان که باید متن با تعداد بالا چاپ کنید، نیاز به استفاده از پرینترهای سیاه و سفید ارزان دارید. بهترین نوع پرینت که سرعت آن هم بالا است و شارژ کارتریج هم راحت انجام می‌شود، استفاده از همین دستگاه های سیاه و سفید است. 
  3. خرید پرینتر رنگی: برای چاپ عکس و کارهای گرافیکی، از دستگاه های رنگی یا لیزری یکی از بهترین گزینه‌ها است که میتوان هنگام خرید انواع ماشینهای اداری آن را تهیه کرد. به جای جوهر، در این دستگاه ها از تونر CMYK استفاده شده است. از آن‌جایی که کیفیتشان بالا است، قیمت آن نیز نسبت به انواع دیگر مدل ها، گران‌تر است و البته برای مصارف حرفه‌ای و نه استفاده خانگی، به کار می‌رود.
  4. چاپگر چندکاره: اگر میز اداری‌تان از حجم کاغذ و دفتر و کامپیوتر و لیوان چایی، روی میز جای قرار دادن یک دستگاه کپی، یک دستگاه اسکنر و یک دستگاه چاپگر نداشتید، می‌توانید از مدل های چند منظوره که همزمان هم به عنوان فکس، هم اسکن و هم کپی به کار می‌روند استفاده کنید.
  5. چاپگر جیبی: نوع دیگری از چاپگر ها هستند که می توانید آن را هر جایی که دوست داشتد با خود ببرید و در مواقع نیاز از آن استفاده کنید و تصاویر خود را بر روی برچسپ ها و دیگر کاغذها چاپ کنید‌،  خرید چاپگر جیبی ارزان قیمت همه این امکانات را در اختیار شما قرار می دهد.

 

قیمت پرینترهای لیزری

 

خرید پرینترهای سه بعدی

این دستگاه ها بسته به نوع تکنولوژی که در ساخت آن‌ها به کار رفته است، به چاپگرهای دوبعدی، سه بعدی یا چهار بعدی تقسیم می‌شوند. پرکاربردترین آن ها، مدل‌های دو بعدی هستند. مدل سه‌بعدی و چهاربعدی قیمت بالایی دارند و برای اهداف خاصی به کار گرفته می‌شوند. وقتی مدل دو بعدی به دفعات، تکرار می‌شود، پرینترهای سه بعدی (تولید افزایشی) شکل می‌گیرد. یعنی چه؟ وقتی یک پرینت دو بعدی معمولی می‌گیرید یک لایه کلمه روی کاغذ می‌نشیند و به شما تحویل می‌دهد. اما وقتی یک پرینت سه بعدی می‌گیرید، تعداد زیادی از لایه‌ها در ضخامت معینی روی هم می‌نشیند. چیزی شبیه آجر به آجر چیدن بنا و ماله کشیدن! در اصل شما طرح دیجیتال به آن می‌دهید و یک جسم فیزیکی که به صورت لایه لایه به آن اضافه شده، تحویل می‌گیرید. همانطور که اشاره شد قیمت پرینترهای 3d بیشتر است. بنابراین به دلیل پرداخت هزینه بیشتر، اگر می‌خواهید یک دستگاه سه بعدی داشته باشید، ابتدا مدل سه بعدی‌تان را با دستگاه سه بعدی‌تان منطبق می‌کنید تا مشکلی ایجاد نشود. یعنی به زبان دستگاه، مدل‌تان را ترجمه می‌کنید. در نتیجه دستگاه با توجه به چیزهایی که شما برایش تعریف کردید، می‌فهمد چه مدلی تحویل‌تان بدهد. برای ترجمه کردن به زبان این دستگاه ، ابتدا شما در نرم افزار مخصوص، آن را به فرمت STL تبدیل می‌کنید و با نرم افزارهای اسلایسر، آن را ادیت کرده و ضخامت لایه‌ها را تنظیم می‌کنید تا برای پرینت سه بعدی، آماده شود. اسلایسرها، مدل شما را به هزاران لایه‌های دو بعدی تقسیم می‌کند. در نهایت نرم‌افزار آن را به دستگاه می‌فرستد و با قرار دادن این لایه‌های دو بعدی روی هم، قطعه سه بعدی تحویل‌تان می‌دهد.

 

پرینتر ارزان - پرینتر سه بعدی