اسکنر

ماشینهای اداری


خرید اسکنر اسناد و اداری

حتما تا به حال برایتان پیش آمده که برای کاری نیاز به اسکن مدارک‌تان داشته باشید. مثلا گفته‌اند باید عکس‌ یا مدرک‌تان را اسکن کنید و در صفحه‌ای بارگذاری کنید. یا حتی برای نگهداری و ماندگاری اسناد قدیمی، قصد اسکن آن‌ها را داشته باشید تا برای همیشه در آرشیوتان در کامپیوتر باقی بماند. برای هر اسکنی شما نیاز به یک دستگاه اسکنر حرفه ای اسناد دارید. این دستگاه یکی از تجهیزات جانبی برای استفاده افرادی است که سر و کارشان با کامپیوتر، عکس و تصویر است. با توجه به اینکه سیستم اداری، امروزه از حالت سنتی با کمدهایی که از پوشه‌‌های کاغذی و پر از برگه‌ تشکیل شده بود، به سمت سیستمی شدن پیش می‌رود، استفاده از مدارک دیجیتالی، دردسر نگهداری اسناد و مدارک کاغذی را ندارد. در این زمان، خرید اسکنر پیشرفته و مناسب، کمک بزرگی برای سیستم‌های اداری و هر کسی که قصد نگهداری عکس و کاغذ و سندی دارد، محسوب می‌شود.

خرید اسکنر حرفه ای

خرید انواع اسکنر

به طور کلی، این دستگاه های موجود در بازار کامپیوتر، به 4 دسته تقسیم شده است:

  1. اسکنر رومیزی یا مسطح: ابزار مورد علاقه عکاس‌ها است. این دستگاه، از یک شیشه مسطح و صاف تشکیل شده است که شما اسناد خود را برای اسکن روی آن قرار می‌دهید. این دستگاه ها وضوح بالایی دارند و هر بار یک رو از صفحه را اسکن می‌کند. بنابراین اگر حجم اسکن پایینی دارید، این مدل را انتخاب کنید. برای کاربری خانگی و عکاسی این دستگاه پیشنهاد می‌شود. قیمت اسکنر رومیزی ارزان است. ما به شما یک برند معروف جهت خرید اسکنر رومیزی اسناد معرفی می کنیم. شرکت اپسون، یک شرکت معروف ژاپنی است که در زمینه تولید انواع فناوری‌های کامپیوتری از جمله اسکنر اپسون فعالیت می‌کند.
  2. اسکنر اداری دارای مخزن کاغذ: اگر اسکن در حجم بالا دارید این گزینه مخصوص شما است. این نوع، مثل دستگاه پرینتر یا کپی است که قسمتی برای تغذیه کاغذ  دارند. لنزش ثابت است و کاغذ از مقابل لنز می‌گذرد و اسکن می‌شود. در نتیجه برای اسکن نیازی نیست برگه برگه کاغذ بگذارید.
  3. خرید اسکنر اداری قابل حمل یا دستی: اگر نیاز دارید تا مانند لپ‌تاپ‌تان، را هم جابه‌جا کنید، این دستگاه ها را استفاده کنید. رزولوشن دستگاه اسکنر پرسرعت قابل قبول است و تنها با فشاردادن یک دکمه اسکن را انجام می‌دهند. اما اگر اسکن با وضوح بالا می‌خواهید این دستگاه ها مناسب نیست. از مزیت این نوع دستگاه ها، می‌توان به قابلیت اتصال یو اس بی و همچنین کار با باتری را نام برد که کارتان را برای اسکن راه می‌اندازد. برای اسکن، به جای حرکت لنز اصلی، کاربر با دست دستگاه را حرکت داده و اسکن انجام می‌دهد.
  4. اسکنر های مخصوص فیلم و اسلاید یا لیتوگرافی: این نوع دستگاه ها قیمت بالایی دارد و برای کسانی که مشغول کار چاپ و نشر هستند، کاربرد دارد. در این صنعت، اسکن نگاتیو، فیلم و اسلاید باید به طرز خاصی انجام شود و دقت بالایی نیاز دارد تا تصاویر فوق‌العاده دقیقی را بازسازی کند. با وجود اینکه قیمت اسنکر پرسرعت مخصوص فیلم قیمت بالایی دارد اما، دارای سرعت پایینی هستند.

قیمت اسکنر در بازار

بسته به اینکه چه نوع دستگاه اسکنری را انتخاب می‌کنید، قیمت آن هم متفاوت است. اسکنر خانگی از 700 هزار تومان آغاز شده و تا 1.5 میلیون تومان هم ادامه دارد. قیمت اسکنر اسناد از حدود 2 میلیون تومان به بالا است. حدود قیمت انواع اسکنر های پرتابل از 400 هزار تومان تا 2 میلیون تومان است. دستگاه های عکس و فیلم هم از 1.5 میلیون تا 20 میلیون تومان ادامه دارد.

قیمت اسکنر اداری