دستگاه کپی

ماشینهای اداری


خرید دستگاه کپی خانگی

حتماً برای شما هم اتفاق افتاده است که نیاز داشته باشید از یک متن کاغذی، نسخه جدیدی تهیه کنید. بد نیست بدانید که قیمت دستگاه کپی مخصوصا برای کاربردهای ساده اینچنینی بسیار ارزان است. برای خرید عملاً با چالش خاصی مواجه نیستید و دستگاه کپی خانگی همه چیزی است که نیاز خواهید داشت. در ادامه این مطلب با این دستگاه بیشتر آشنا خواهید شد. کارکرد آن‌ها را فرا خواهید گرفت و یک راهنمای عالی برای خرید دستگاه کپی ارزان را دریافت خواهید کرد.

دستگاه کپی ارزان

نکات مهم خرید دستگاه کپی ارزان

اولین قدم آن است که به شکل دقیق مشخص کنید برای چه استفاده‌ای نیاز به دستگاه فتوکپی دارید؟ چند بار در روز از دستگاه استفاده خواهید کرد؟ در هفته حدوداً چند برگه کپی خواهید داشت؟ آیا نیاز دارید که حتماً کپی رنگی تهیه کنید؟ در واقع پرسش‌های این چنینی به شکل واضحی تصویر دستگاه مناسب شما را خواهد ساخت. اولین معیار در خرید دستگاه کپی ارزان بهتر است امکان کپی رنگی یا سیاه سفید گرفتن باشد. دقت کنید که برخی از دستگاه‌ها هردو امکان را دارند. اما در نهایت این تصمیم شما به شکل مستقیم با قیمت دستگاه رابطه دارد، پس درباره آن تحقیق کنید. اگر دستگاه فتوکپی خود را از فروشگاه اینترنتی همگامان پویا تهیه کنید، از قیمت و کیفیت و ارزش خرید آن مطمئن خواهید بود. یکی دیگر از سنجه‌های این دستگاه پشتیبانی آن از سایز کاغذها است. اگر در ابعاد A4 نیاز به کپی دارید و قصد تهیه و پرداخت قیمت دستگاه کپی کوچک خانگی را دارید، نوع رومیزی دستگاه‌های کپی برای شما ایده‌آل است. در همین راستا معیار دیگری وجود دارد با نام کپی متوالی که در واقع حداکثر نرخ کپی بدون وقفه برای دستگاه را اعلام می‌کند. این عدد معمولاً 99 یا 999 است. که اگر مصرف بالا دارید کاملاً ارزش دارد نوع 999 را انتخاب کنید.

دقت کپی سنجه دیگری است که وجود آن در ادارات تا حدی حیاتی است. چرا که اسناد و مدارک مهم باید به طور دقیق و خوانا کپی شوند و هرگونه ضعف مشکل‌ساز خواهد بود. دقت کپی در موارد دیگری مثل چاپ پوستر یا مصارف مربوط به گالری عکاسی یا تبلیغات نیز بسیار پر اهمیت و جدی است. قابلیت بزرگنمایی نیز در ادارات دولتی و دفاتر خدمت رسانی بسیار مهم است، مثلاً فرض کنید قصد دارید از گواهینامه خود به نحوی کپی بگیرید که چهره شما کاملاً دیده شود، در این موقعیت قابلیت بزرگنمایی دستگاه فتوکپی یاری رسان شما خواهد شد. ممکن است مغازه شما در نقطه‌ پرتردد باشد که در این صورت نیاز به خرید دستگاه کپی ارزان برای مغازه داشته باشید. در این حالت سرعت کپی کردن دستگاه نیز مطرح است. چرا که شاید مشتری منتظر نماند تا نوبتش برسد. دستگاه‌های کپی حدود 20 برگه در دقیقه را کپی خواهند کرد. ولی برای مصارف این چنینی سرعت بالاتر مناسب‌تر است. امروزه دستگاه‌های کپی قابلیت‌های تازه‌ای را در سیستم خود آورده‌اند که یکی از آن‌ها ساختن اکانت یا حساب کاربری است.

شاید با خود بگویید که لزوم ورود به حساب کاربری در یک دستگاه چیست؟ پاسخ در شرکت‌ها و ادارات بسیار بزرگ است، در چنین اداراتی معمولاً یک دستگاه تهیه می‌شود و تمام کارها از طریق آن مدیریت خواهد شد. به دلیل اینکه تعمیر این دستگاه کار آسانی نیست و قیمت دستگاه کپی بعضا بالا است، در این حالت بسیار حیاتی است که مدیر بخش بداند چه کسی از دستگاه استفاده کرده است. اولاً از مصرف شخصی افراد جلوگیری می‌شود. دوماً مدیر بخش می‌تواند هزینه‌‌یابی ساده‌تری برای هر بخش داشته باشد. بر این اساس که مشخص خواهد شد هر واحد سازمان چقدر از دستگاه استفاده کرده است، سوماً رهگیری عملکرد ساده‌تر خواهد شد. متریک دیگر برای خرید دستگاه کپی پشت و رو زن خودکار است، یعنی اگر قصد دارید از یک برگه به شکل پشت و رو کپی بگیرید دیگر لازم نیست هر قسمت را جداگانه کپی بگیرید. این قابلیت سرعت شما را به شکل زیادی افزایش خواهد داد.

حتماً دقت کرده‌اید که به محض روشن کردن و فرمان دادن به دستگاه عملیات کپی آغاز نمی‌شود. و چند ثانیه تاخیر وجود خواهد داشت. شاید به نظر خیلی کلیدی نباشد اما این زمان نیز در دستگاه‌های جدیدتر کاهش یافته است هرچند در انواع معمول آن نیز چیزی بیشتر از 20 ثانیه نخواهد بود. پورت و درگاه دستگاه نیز بسیار مهم است، اگر دستگاه شما اسکنر و پرینتر را هم در خود جای داده باشد یک پورت USB می‌تواند دستگاه جدیدی را به آن‌ها متصل کند. سینی‌های موجود در دستگاه به طور معمول ظرفیت کمی دارند برای همین از سینی دوم استفاده می‌شود. بخشی از کاغذها روی آن قرار خواهد گرفت، در این میان ممکن است در برخی از مدل‌ها سینی دوم هزینه جداگانه داشته باشد. یا اصلاً طراحی محصول به نحوی باشد که فقط یک سینی را در خود جای دهد. اگر مصرف تجاری ندارید به احتمال زیاد یک سینی برای شما کفایت خواهد کرد.

قیمت دستگاه کپی ارزان در بازار

مانند بقیه دستگاه‌های الکتریکی دیگر، این دستگاه نیز تحت عوامل برند، تکنولوژی ساخت، امکانات و گارانتی قیمت مختلف خواهد داشت. امروزه در بازار برای قیمت دستگاه های کپی مبلغی بین 5 میلیون تا 50 میلیون تومان می‌توان متصور شد. شرکت ما با بیشتر از 20 سال سابقه درخشان عرضه کننده انواع دستگاه‌های کپی با گارانتی عالی است. انتخاب مناسب‌ترین دستگاه لزوماً به معنی انتخاب گران‌ترین دستگاه نیست. نکاتی مهمی برای خرید این دستگاه وجود دارد، اما نگران نباشید کارشناسان ما مجموعه‌ای از نکات را برای شما در قسمت راهنمای خرید گردآوری کرده‌اند. با مطالعه این بخش قادر به تصمیم‌گیری به نحوی خواهید بود که پرداخت قیمت دستگاه کاملاً ارزش خرید را داشته باشد.

حال قصد داریم بهترین مارک و بهترین قیمت دستگاه کپی ارزان در بازار را معرفی کنیم. هرکدام از برندهای مطرح شده در این بخش ویژگی منحصربه‌فردی دارند. اغلب در آسیای شرقی تولید می‌شوند ولی در سراسر دنیا استفاده از آن‌ها بسیار متداول و منطقی است. برندهای مختلفی در سراسر دنیا پا به عرصه تولید و طراحی این دستگاه ها گذاشته‌اند. در واقع این دستگاه ها را بهتر است از مرکز فروش انواع ماشینهای اداری معتبر تهیه کرد. برخی از  معروف ترین و بهترین مارک خرید دستگاه کپی شامل: Brother ،Samsung ،Hp ،Canon،Sharp ،Xerox ،Ricoh ،Kyocera ،Toshiba

دستگاه کپی خانگی

انواع دستگاه کپی و کاربردهای آنها در کسب و کار

دستگاه فتوکپی دستگاهی است که قادر است از تصاویر و برگه‌ها یک نسخه دقیقاً یکسان تولید کند. با استفاده از تکنولوژی الکتروفوتوگرافی و کاغد سفید خام دستگاه این قابلیت را دارد که از سند یا تصاویر بصری یک نسخه پشتیبان یا به اصطلاح Copy تهیه می‌کند. قیمت مواد مصرفی ماشین های اداری در برند های خوب هم مناسب است. در ادارات دولتی، شرکت‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها، بانک‌ها و... برای تکمیل مدارک و مستندسازی و کارهای مربوط به آن از این دستگاه استفاده می‌شود. با توجه به قیمت دستگاه کپی ارزان و کاربردی که دارد، تعمیر آن در محل، کاری است که باید به متخصص آن بسپارید. براساس تکنولوژی کارکرد و کیفیت دستگاه‌ در انواع مختلفی دسته بندی می‌شوند:

  • دستگاه مونو: به دستگاه تک رنگ نیز شهرت دارد و فقط قادر است طیف رنگی سیاه را کپی کند و اصطلاحاً سیاه سفید است.
  • دستگاه رومیزی: اغلب این دستگاه‌های کپی بسیار بزرگ هستند، این مدل نوعی از دستگاه کپی خانگی است سبک که جابه‌جایی آن بسیار ساده‌تر است در بازار با نام دستگاه کپی رومیزی شناخته می‌شود. این دستگاه فقط از اندازه A4 پشتیبانی می‌کند.
  • دستگاه آنالوگ: نوع بسیار قدیمی از دستگاه‌های کپی است که دیگر تولید نمی‌شود و اطلاعات در آن به شکل آنالوگ تبادل می‌شد.
  • دستگاه فتوکپی جوهر افشان: نوع ساده‌ای از دستگاه‌ها که بیشتر برای منازل و دفاتر کوچک کاربرد دارد. به این علت که کیفیت کپی در این تکنولوژی در حد عالی نخواهد بود اما بسیار مقرون به صرفه است.
  • خرید دستگاه کپی دیجیتال: نوع بسیار رایجی از دستگاه‌های کپی است که سیستم آن به شکل 0 و 1 بوده است. در بیشتر موارد دارای فکس، اسکنر و پرینتر نیز در خود هستند.
  • دستگاه شبکه: برخی از دستگاه‌های کپی قادر هستند به شبکه متصل شوند، این قابلیت برای ادارات و شرکت‌های بزرگ بسیار حیاتی است. هرکارمند شرکت قادر است به دستگاه متصل شود. در نتیجه برای انجام امور واحد خود از آن استفاده کند. این اتفاق سبب افزایش بهره‌وری می‌شود.
  • دستگاه فتوکپی چند منظوره: نسل جدید و بسیار پیشرفته است که قیمت آن نسبت به قیمت دستگاه کپی کوچک ارزان قدری بالاتر است. این دستگاه علاوه بر فکس و اسکنر و پرینتر قابلیت اتصال به اینترنت را دارد. و از طرفی با دارا بودن پورت USB می‌تواند به دستگاه‌های دیگر نیز متصل شود. دستگاه چند منظوره قابلیت نصب نرم افزارهای مخصوص را دارد که مدیریت و کارکرد را بسیار ساده و دلپذیر خواهد کرد.

دستگاه کپی خانگی چگونه کار می کند؟

اساس کار دستگاه الکتریسیته ساکن است. همان طور که اگر مثلاً روی یک فرش نایلونی راه بروید و پس از آن، یک دستگیره فلزی را لمس کنید، با یک شوک الکتریکی کوچک مواجه خواهید شد. علت این پدیده آن است که هنگام راه رفتن روی فرش، بدن شما بار ساکن جمع می‌‌کند و با لمس دستگیره این بار تخلیه خواهد شد. مفهوم همین پدیده در خرید  و قیمت دستگاه کپی خانگی تاثیرگذار است. جایی که روی یک غلتک نواری یا استوانه ای که اغلب با Drum  آن را می‌شناسند، بار الکتریسیته ساکن حدود 600-700 ولت توزیع می‌شود. از سوی دیگر درون دستگاه پودر سیاهی به نام تونر وجود دارد که بار مثبت دارد و به سرعت به بارهای منفی می‌چسبد. در واقع نور بسیار روشنی که سراسر برگه را اسکن می کند و از مناطق سفید رنگ (نقاطی که در آن تصویر یا نوشته‌ای وجود ندارد) بازتاب می‌شود بیشتر از مناطق سیاه (مناطقی که نوشته یا تصویر وجود دارد) است. تونر یا پودر رنگ به دما حساس است گرما و فشار غلطک ها ذرات تونر را به طور دائم بر روی کاغذ می‌چسباند.